کابینه اسرائیل به خشم آمد / شبکه الجزیره بسته می‌شود؟

کدخبر: ۶۴۴۷۷۷
اقتصادنیوز: نتانیاهو که از پوشش جنایات فجیع ارتش این رژیم در نوار غزه توسط شبکه الجزیره خشمگین است، پیشتر از تصمیم خود برای جلوگیری از پخش این شبکه در سرزمین‌های اشغالی خبر داده بود.
کابینه اسرائیل به خشم آمد / شبکه الجزیره بسته می‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کابینه رژیم صهیونیستی که از پوشش رسانه‌ای گسترده جنایات خود علیه ملت فلسطین در نوار غزه توسط شبکه الجزیره به ستوه آمده است، در اقدامی با بستن این شبکه در اراضی اشغالی موافقت کرد.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره به نقل از دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گزارش داد: بستن شبکه الجزیره در اسرائیل در جلسه شورای وزیران به تصویب رسید.

نتانیاهو نیز در این باره گفت: کابینه به ریاست من و با اجماع با بستن شبکه الجزیره در اسرائیل موافقت کرد.

خبر مرتبط
قطر روابطش با حماس را بازنگری می کند؟حماس: روابط ما باقطر عادی است

اقتصادنیوز: منبعی در جنبش حماس تاکید کرد روابط این جنبش با قطر در وضعیت عادی است و تغییری در آن ایجاد نشده است.

در همین راستا، رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که وزرای ائتلاف «اردوگاه رسمی» به ریاست «بنی گانتس» وزیر سابق جنگ رژیم صهیونیستی در جلسه تصمیم‌گیری برای بستن شبکه الجزیره شرکت نکردند.

نتانیاهو که از پوشش جنایات فجیع ارتش این رژیم در نوار غزه توسط شبکه الجزیره خشمگین است، پیشتر از تصمیم خود برای جلوگیری از پخش این شبکه در سرزمین‌های اشغالی خبر داده بود.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیشتر در پیامی در «ایکس» (توییتر سابق) اعلام کرده بود «فورا برای بستن شبکه الجزیره» مطابق با قانون تصویب شده جدید در «کِنست» (پارلمان این رژیم) اقدام خواهد کرد.

این اظهارات پس از آن بیان شد که کنست قانونی را تصویب کرد که به‌طور موقت به کابینه اختیار می‌دهد از فعالیت شبکه‌های خبری خارجی در سرزمین‌های اشغالی در صورتی که به نظر سرویس‌های امنیتی به امنیت رژیم صهیونیستی آسیب می‌رسانند، جلوگیری کند.

الجزیره نیز اتهام آسیب رساندن به امنیت رژیم صهیونیستی را رد کرده و آن را «دروغی خطرناک و مضحک» خواند که خبرنگاران این شبکه را در معرض خطر قرار می‌دهد.

این شبکه پیشتر به شدت از حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه انتقاد و اعلام کرده بود که نیروهای این رژیم به عمد تعدادی از خبرنگاران این شبکه را در جریان درگیری در غزه هدف قرار داده و به شهادت رسانده‌اند.

الجزیره همچنین در بیانیه خود تاکید کرده بود که این تهمت‌ها و اتهامات آن را از ادامه پوشش جسورانه و حرفه‌ای تحولات غزه باز نمی‌دارد و تمامی حقوق قانونی خود را محفوظ می‌داند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی