هشدار تحلیلگر صهیونیستی درباره تاوان سنگین حمله به رفح

کدخبر: ۶۴۴۸۰۳
اقتصادنیوز: تحلیلگر صهیونیستی با اشاره به بیش از ۲۱۰ روز جنگ، تاکید کرد همان گونه که در این مدت، این رژیم نتوانست حماس را نابود کند، حمله به رفح نیز چنین نتیجه‌ای را به ارمغان نمی‌آورد.
هشدار تحلیلگر صهیونیستی درباره تاوان سنگین حمله به رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «ناهوم بارنیا» تحلیلگر روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» در یادداشتی نوشت: ای کاش می‌توانستیم حماس را از روی زمین محو کنیم اما پس از ۲۱۰ روز جنگ، باید اعتراف کنیم که قدرت ما محدود است.

وی گفت: برآوردهای ارتش نشان می دهد که هر عملیاتی در رفح، نتایج محدودی به همراه خواهد داشت. ما نمی توانیم حماس را از بین ببریم و تاوان انجام این عملیات، از دست رفتن تعداد بیشتری از نظامیان و اسرایمان خواهد بود.

این تحلیلگر صهیونیست با اشاره به فاجعه بار بودن حمله به منطقه پرجمعیت رفح در جنوب غزه، نوشت: کشتار و ویرانی ناشی از این حمله، قطعا واکنش بی سابقه جامعه جهانی را در پی خواهد داشت.

خبر مرتبط
آنچه اسرائیل را به اینجا رساند، سران و افسران آن هستند

اقتصادنیوز: روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت: ویرانی و کشتار در نوار غزه، اسرائیل را تا گردن (در باتلاق) فرو برده است و اسرائیل تاکنون با چنین فاجعه ای روبرو نبوده است.

طی ماه های اخیر، فشار داخلی و بین المللی برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و جلوگیری از حمله این رژیم به رفح شدت گرفته است.

توده صهیونیست ها نیز با تظاهرات خیابانی، خواهان توافق آتش بس برای پایان دادن به جنگ هستند.

خانواده‌های اسرای صهیونیست در نامه سرگشاده ای به نتانیاهو از او خواستند تا در صورتی که نمی تواند فشارهای سیاسی (از جانب وزیران کابینه خود) برای جلوگیری از بسته شدن توافق آتش بس با مقاومت فلسطین را تحمل کند، استعفا دهد.

آنها خطاب به نتانیاهو نوشتند: وقت آن است که مسوولیت بپذیریم، شجاعت نشان دهیم و فشارهای سیاسی را نادیده بگیریم.

این خانواده‌ها تاکید کردند: می خواهیم یادآوری کنیم که قول دادی که آنها در اسارت نمانند؛ آقای نخست وزیر اگر فرصت دستیابی به توافق را از دست بدهید، شما را نخواهیم بخشید.

خانواده های اسرای صهیونیست با تاکید بر اینکه بدون بازگشت اسرا، رژیم اشغالگر بازنده جنگ خواهد بود، اعلام کردند: نخست‌وزیر باید به فشارهای سیاسی بی اعتنا باشد و فرزندان ما را به خانه برگرداند.

خبر مرتبط
ضربه مهلک گردان‌های قسام / پرواز گسترده بالگردها بر فراز یک پایگاه اسرائیل

اقتصادنیوز: منابع عبری ضمن اعلام جزئیاتی از حمله امروز قسام به پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه کرم ابوسالم، از ممنوعیت نشر کامل وقایع این عملیات خبر دادند.

تظاهرات علیه کابینه نتانیاهو که ماه های متمادی سرزمین های اشغالی را فراگرفته است، شنبه شب نیز برگزار شد.

تظاهرات شنبه شب در سرزمین‌های اشغالی علیه نتانیاهو به خشونت کشیده شد و نیروهای پلیس تل آویو به معترضان یورش بردند.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که معترضان خواهان آزادی فوری اسرا و امضای توافق برای تبادل اسرا با مقاومت شدند.

براساس اعلام منابع صهیونیستی، شهرک نشینان صهیونیست، خیابان کاپلان در تل‌آویو را بستند.

خانواده های اسیران صهیونیست در یک بیانیه فوری اعلام کردند: اسرائیلی ها خواهان آزادی اسرا هستند و حاضرند بهای آن را بپردازند اما نتانیاهو، حاضر نیست ائتلاف «ایتامار بن گویر» و «بزالل اسموتریچ» وزیران کابینه را به خاطر آزادی اسرا کنار بگذارد.

آنها در این بیانیه تأکید کردند: اگر بهای بازگشت اسرا توقف جنگ است، باید این جنگ فورا متوقف شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی