رمزگشایی از مفقودی ۱۰ هزار ساکن غزه/ اسرائیل پیکر شهدا را ذوب می‌کند

کدخبر: ۶۴۴۹۵۹
اقتصادنیوز: گزارش‌های پزشکی و تایید دیده‌بان حقوق بشر اروپا مدیترانه نشان دهنده استفاده تل‌آویو از سلاح‌های نامتعارف است که باعث ذوب شدن پیکر شهدا و پدیداری عوارض عجیب روی برخی دیگر از پیکرها شده است.
رمزگشایی از مفقودی ۱۰ هزار ساکن غزه/ اسرائیل پیکر شهدا را ذوب می‌کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نشانه‌های زیادی در جنگ غزه مشاهده می‌شود که نشان دهنده استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح‌های نامتعارف ضد شهروندان بی‌پناه غزه است. تعداد بالای پیکرهای مفقود شده شهدا در جنگ علاوه بر ابزارهای ابتدایی آواربرداری که در اختیار مردم این منطقه قرار دارد، نشان دهنده ماهیت عجیب مواد منفجره استفاده شده در حملات موشکی علیه مناطق مسکونی در غزه است.

با گذشت هفت ماه از آغاز تجاوز اسرائیل به غزه کادر دفاع مدنی این منطقه نمی‌توانند پیکر هزاران فرد مفقود شده را از زیر آوارها خارج کنند. مهم‌ترین فرضیه‌ای که کادر دفاع مدنی مطرح می‌کنند، این است که تل‌آویو در حملات موشکی خود ضد این مناطق از تسلیحات نامتعارف و ممنوعه استفاده کرده است که این موضوع باعث از بین رفتن پیکر شهدای این حملات شده است.

دیده بان اروپا -مدیترانه حقوق بشر نیز با تائید این موضوع از استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح‌های حرارتی در غزه خبر می‌دهد که منجر به فروپاشی اجساد قربانیان می‌شود. این مرکز حقوق بشری خواستار تشکیل کمیته تحقیق بین المللی شامل افراد متخصص در زمینه تسلیحات شده است.

خبر مرتبط
ترکیه برای اسرائیل جایگزین پیدا کرد/ تجارت با این کشورها کلید می خورد

اقتصادنیوز: روزنامه ینی شفق امروز (دوشنبه) از قول منابع محرمانه نوشت، مقام‌های ترکیه‌ای در حال بررسی یک استراتژی جدید تجاری با طرحی برای جایگزینی همکاری تعلیق شده با رژیم صهیونیستی، با چین، هند و کشورهای آفریقایی هستند.

این مرکز حقوق بشری با جمع آوری شهادت شاهدان عینی و اطلاعات اولیه، ابعاد مخفی و حشتناکی از جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه را رونمایی و اعلام کرد که پیکر برخی از قربانیان حملات موشکی رژیم صهیونیستی کاملاً از هم فروپاشیده است. صهیونیست‌ها سیاست نسل کشی در مناطق مسکونی را در حملات خود دنبال می‌کنند تا بیشترین حد شهدا و مجروحان را بر جای بگذارند.

خبر مرتبط
اسرائیل ملکه اردن را به جان آمریکا انداخت/ حمله بی سابقه به واشنگتن

اقتصادنیوز: ملکه اردن تاکید کرد، غزه نمونه کوچکی از هرج‌ و مرج جدید در جهان و نشانه فروپاشی استانداردهای بین‌المللی و بازگشت این اصل است که بقا برای قوی‌ترین است. او همچنین آمریکا را بزرگ‌ترین حامی صهیونیست‌ها و یک طرف جنگ در غزه دانست.

«محمد المغیر» از افسران دفاع مدنی غزه در گفت‌وگو با العربی الجدید از پیچیدگی‌های شناسایی پیکر شهدا و مفقود شدن تعداد زیادی از آنها سخن گفته و می‌گوید که در بسیاری از جستجوها نشانه‌های بسیار کوچکی از پیکر شهدا مشاهده می‌شود که ثابت می‌کند برخی از پیکرها کاملاً فرو پاشیده‌اند.

وی تاکید می‌کند که از همان هفته اول تجاوز به غزه اطمینان پیدا کردیم که اشغالگران از مواد منفجره با قابلیت حرارتی بالا استفاده می‌کنند که از نظر قدرت تخریب و ذوب کردن ساختمان‌های بتنی متفاوت بوده و امکان دستیابی به پیکر شهدا در نتیجه این حملات بسیار کاهش پیدا می‌کند.

سازمان دفاع مدنی غزه با اعلام اینکه صدها شهید جستجو شده به علت شدت انفجارها، قابل شناسایی نیستند؛ تاکید کرد که بقایای اندکی از بسیاری از این پیکرها به جای مانده است که این اتفاق برای اولین بار در غزه رخ می‌دهد.

گزارش‌های موجود نشان می‌دهد دست کم ۱۰ هزار شهید فلسطینی همچنان زیر آوارهای ساختمان‌های ویران شده مدفون هستند.

نشانه‌های عجیب بر روی پیکر شهدا

«محمود الطبیب» پزشک قانونی ساکن غزه بعد از معاینه تعدادی از پیکرهای شهدا به ابراز تردید در خصوص تسلیحات و مواد منفجره به کار رفته در موشک‌های اسرائیلی پرداخته و می‌گوید که پیکر بسیاری از شهدا باد کرده بود و با وجود گذشت چند ساعت از مرگ آنها، دود از محل جراحت آنها متصاعد می‌شد.

این پزشک در گفت‌وگوی خود با العربی الجدید می گوید که بر روی پیکر برخی شهدا نشانه‌های عجیب و غیرعادی و همچنین باد کردن اعضای بدن و خورده شدن برخی از بخش‌ها مشاهده می‌شود. سوختگی‌های با رنگ‌های عجیب و غریب بر روی برخی از پیکرهای شهدا وجود دارد که نشان می‌دهد این سوختگی‌ها در نتیجه مواد شیمیایی پدید آمده است. البته در حال حاضر کارگاه‌های دقیقی برای شناسایی دقیق این مواد وجود ندارد.

وی ادامه داد که نکته قطعی دیگری که وجود دارد، این است که نظامیان رژیم صهیونیستی از مواد شیمیایی از جمله اسید فوسفوریک برای از بین بردن پیکر شهدای فلسطینی در حملات زمینی استفاده می‌کنند که باعث ذوب شدن بخش‌های عمده‌ای از بافت‌های بدن از جمله استخوان‌ها و دندان‌ها می‌شود.

«محمد ریان» رئیس بخش اورژانس و پذیرش بیمارستان شهدای الاقصی در شهر دیربلح می‌گوید که از ماه اول جنگ جراحت‌های عجیب و غریب و سوختگی‌هایی به این بیمارستان منتقل شدند که در نتیجه تشعشعات موشک‌ها در محیط اطراف مناطق بمباران شده آسیب دیده و بدن آنها باد کرده بود. همچنین پیکر برخی شهدا پودر شده بود و تقریبا هیچ چیزی از آنها باقی نمانده بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی