هشدار مسکو به واشنگتن درباره نتایج رویارویی دو قدرت هسته‌ای

کدخبر: ۶۴۵۰۶۶
اقتصادنیوز: سفیر روسیه در واشنگتن امروز درباره «نتایج رویارویی دو قدرت اتمی» به آمریکا هشدار داد.
هشدار مسکو به واشنگتن درباره نتایج رویارویی دو قدرت هسته‌ای

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن امروز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: درخواست ها از کنگره آمریکا برای افزایش تدارکات تسلیحاتی برای اوکراین چیزی را عوض نمی کند.

خبرگزاری ریانوستی گزارش داد، سفیر روسیه در واشنگتن در این باره ادامه داد: اعزام نیروهای آمریکایی به اوکراین هم وضعیت را در میدان نبرد تغییر نمی دهد.

خبر مرتبط
ادعای نخست‌وزیر اوکراین درباره پیروزی روسیه/احتمال حمله مسکو به این کشور

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اوکراین ادعا کرد اگر کشورش در مقابل روسیه شکست بخورد، این پیروزیِ مسکو به جنگ جهانی سوم منجر خواهد شد.

آناتولی آنتونوف در ادامه افزود: آمریکا باید در لفاظی های تهاجمی خود نسبت به روسیه تجدید نظر کند. رویارویی دو قدرت هسته ای به نتایج غیرقابل پیش بینی منجر خواهد شد و ما این موضوع را پیشتر هم اعلام کرده بودیم.

این در حالیست که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور پس از آنچه تهدیدهای تحریک‌آمیز برخی مقامات غربی خوانده شده، دستور آغاز رزمایش‌های نظامی استفاده از تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی را صادر کرد.

بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، مطابق با دستور پوتین، در این رزمایش آمادگی نیروهای هسته‌ای غیر راهبردی مسکو به منظور انجام عملیات‌های جنگی به بوته آزمایش گذاشته خواهد شد.

همچنین، در این رزمایش‌های نظامی تمرین آماده‌سازی و استقرار تسلیحات هسته‌ای غیر راهبردی نیز گنجانده خواهد شد. به گفته وزارت دفاع روسیه، آرایش‌های موشکی در منطقه نظامی جنوبی و نیروهای دریایی در این رزمایش مشارکت خواهند داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی