لاپید خطاب به نتانیاهو: آیا تو واقعا دیوانه‌ای؟ / یک نفر این دیوانه را متوقف کند

کدخبر: ۶۴۵۰۹۵
اقتصادنیوز: نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی خطاب به نخست وزیر فعلی گفت آیا تو واقعا دیوانه‌ای؟ کسی در اسرائیل پیدا نمی‌شود که حس مسئولیت پذیری داشته باشد و این دیوانگی را متوقف کند؟
لاپید خطاب به نتانیاهو: آیا تو واقعا دیوانه‌ای؟ / یک نفر این دیوانه را متوقف کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «یائیر لاپید» رئیس مخالفان در کنست اسرائیل امروز دوشنبه خواستار توقف اظهارات غیر ضروری از سوی مسئولین عالی‌رتبه اسرائیلی شد زیرا چنین رفتاری فقط روند دستیابی به توافق مربوط به آزادی اسرا با حماس را پیچیده تر می‌کند.

به نوشته رسانه‌های عبری زبان، لاپید تاکید کرد: این اعلامیه ها، تهدیدها و اظهارات غیر ضروری از سوی وزرای کابینه بنیامین نتانیاهو در رابطه با بازداشت شدگان و مرتبط کردن آنها با مسایل سیاسی و ماجراجویی‌های رسانه‌ای باید فورا متوقف شوند.

نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی خطاب به نخست وزیر فعلی گفت آیا تو واقعا دیوانه‌ای؟ کسی در اسرائیل پیدا نمی‌شود که حس مسئولیت پذیری داشته باشد و این دیوانگی را متوقف کند؟

وی افزود: اظهاراتی که مسئولین و افراد نزدیک به نتانیاهو اعلام کردند فقط منجر به فروپاشی توافق آزادی ربوده شدگان شده و چیزی جز مدیریت بد مذاکرات نیست.

یائیر لاپید در ادامه تاکید کرد، کابینه فعلی اسرائیل به کلی به گروگان‌ها پشت کرده است، در چنین شرایطی اسرائیل باید هر نوع اقدامی را برای بازگردان آنها انجام دهد.

به نوشته رسانه‌های عبری زبان این اظهارات لاپید بعد از آن اعلام شد که بسیاری از تحلیل‌گران بنیامین نتانیاهو را مسئول فروپاشی آخرین دور مذاکرات با حماس در قاهره معرفی کردند.

در همین راستا یک مسئول اسرائیلی که نامش اعلام نشد، در گفتگو با روزنامه نیویورک تایمز اعلام کرد: سخنان و اظهارات نتانیاهو در رابطه با تهاجم زمینی به رفح باشد تشدید مواضع حماس در مذاکرات مربوط به آزادی گروگان‌ها و آتش بس شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی