وزیر امور خارجه اردن:

لجبازی تل‌آویو در روند آتش‌بس/ نتانیاهو به دنبال تضعیف توافق

کدخبر: ۶۴۵۱۳۳
وزیر امور خارجه اردن تاکید کرد که نتانیاهو توافق آتش بس را به خطر می‌اندازد.
لجبازی تل‌آویو در روند آتش‌بس/ نتانیاهو به دنبال تضعیف توافق

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «ایمن الصفدی» وزیر امور خارجه اردن بامداد سه شنبه گفت: نتانیاهو توافق آتش بس را به خطر می اندازد. «ایمن الصفدی» وزیر اموخارجه اردن تصریح کرد: در صورت بمباران رفح، نتانیاهو پرونده تبادل اسرا و آتش بس در غزه در خطر قرار خواهد داد. الصفدی افزود: توافق آتش با لجبازی دولت نتانیاهو روبه روست.

وی ادامه داد: مصر، قطر و ایالات متحده مذاکرات سختی را برای رسیدن به توافق آتش‌بس انجام دادند. وزیر امورخارجه اردن تصریح کرد: همه کارهای نتانیاهو تأیید می‌کند که وی به دنبال آن است که تلاش‌ها برای رسیدن به توافق را تضعیف کند. وی اظهار کرد: نتانیاهو برای آینده سیاسی‌اش، به دنبال ادامه جنگ و توسعه آن است.

الصفدی افزود: نتانیاهو در صدد مقدمه چینی برای جنایت جدیدی در رفح است و جامعه جهانی باید مانع وی شوند. وی شامگاه دوشنبه نیز درباره کشتار جدید صهیونیست‌ها در شهر «رفح» هشدار داد و خواستار اقدام لازم و موثر از سوی جامعه جهانی در این زمینه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اردن به تدارک ارتش رژیم صهیونیستی برای یورش زمینی به رفح واکنش نشان داد. الصفدی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی «ایکس» (توییتر سابق) نوشت: کشتار جدید فلسطینیان در حال شکل‌گیری است. وی افزود: اسرائیل به فلسطینیان برای ترک رفح هشدار داده چرا که در تدارک حمله به این شهر است.

الصفدی با تاکید بر اینکه همه باید برای ممانعت از آن (جنایت در رفح) اقدام کنند، شکست در ممانعت از وقوع این کشتار را به منزله لکه ننگی بر پیشانی جامعه جهانی دانست.

همزمان با تهدیدهای مقامات صهیونیست برای حمله زمینی به شهر رفح در جنوب نوار غزه، ارتش رژیم صهیونیستی از آغاز روند کوچاندن ساکنان منطقه شرقی این شهر به منطقه خان یونس خبر داد.

خبرگزاری «سما» به نقل از سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از آغاز این کوچ اجباری خبر داد که وی با انتشار ویدئویی، از ساکنان محله‌ های شرقی این شهر از جمله الشوکه، السلام الجنینه، تبه زراع و البیوک خواست تا به منطقه خان یونس بروند. بر اساس نقشه اعلام شده توسط سخنگوی ارتش اشغالگر اسرائیل، گذرگاه زمینی رفح در محدوده عملیات نظامی این رژیم خواهد بود.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: برای تشویق حرکت تدریجی غیرنظامیان در مناطق مشخصی از پیامک، مکالمات و اطلاعیه هایی استفاده خواهیم کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید