رایزنی تلفنی وزرای خارجه آمریکا و اردن/ تاکید بر دستیابی فوری به آتش‌بس

کدخبر: ۶۴۵۳۶۵
وزرای خارجه آمریکا و اردن در گفت‌وگوی تلفنی درباره جلوگیری از تشدید فاجعه انسانی در غزه و حمله رژیم صهیونیستی به رفح رایزنی کردند.
رایزنی تلفنی وزرای خارجه آمریکا و اردن/ تاکید بر دستیابی فوری به آتش‌بس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن و آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در گفت وگوی تلفنی در مورد تلاش‌ها برای جلوگیری از تشدید فاجعه انسانی در غزه و حمله رژیم صهیونیستی به رفح با یکدیگر رایزنی کردند. بر اساس این گزارش، همچنین دو طرف در این تماس تلفنی درباره حمله شهرک نشینان صهیونیست به کاروان کمک‌رسانی اردن که از طریق گذرگاه بیت حانون عازم غزه بود، گفت‌ وگو کردند.

وزیر خارجه اردن نیز در این تماس بر ضرورت محکومیت حمله شهرک نشینان توسط جامعه جهانی به عنوان یک جنایت تاکید کرد و رژیم صهیونیستی را مسئول کامل این جنایت دانست. وزیر خارجه آمریکا هم در این رایزنی تلفنی، حمله خشونت آمیز شهرک نشینان افراطی به این کاروان با هدف جلوگیری از ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه را به شدت محکوم کرد.

بلینکن بار دیگر تاکید کرد که آمریکا از رژیم صهیونیستی انتظار دارد که اقدامات کامل و مناسب را برای جلوگیری از حملات به کاروان‌های کمک رسانی انجام دهد و عاملان آن را تحت پیگرد قرار دهد. ۲ طرف همچنین درباره تلاش‌ها برای دستیابی فوری به یک توافق برای آتش‌بس، آزادی اسرا و جلوگیری از گسترش جنگ در منطقه با یکدیگر رایزنی کردند.

وزیران خارجه اردن و آمریکا در ادامه بر لزوم به کار گرفتن همه تلاش‌ها برای اطمینان از موفقیت تلاش‌های میانجیگری مصر، قطر و آمریکا برای تکمیل توافق مبادله اسرا و رسیدن به آتش‌بس تاکید کردند.

الصفدی در این تماس همچنین نسبت به پیامدهای فاجعه بار حمله رژیم صهیونیستی به رفح و جلوگیری از ورود کمک‌ها از گذرگاه‌های رفح و کرم ابو سالم هشدار داد.

الصفدی و بلینکن تاکید کردند که دو کشور به همکاری با یکدیگر برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به غزه ادامه خواهند داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی