اسرائیل در مرز رفح تهدید شد/ انصارالله مرحله چهارم تشدید تنش را اجرا می کند؟

کدخبر: ۶۴۵۳۸۰
اقتصادنیوز: انصارالله یمن شامگاه سه‌شنبه متعهد شد که اگر ارتش اشغالگر به شهر رفح در جنوب نوار غزه در مرز با مصر حمله کند، با «تنش گسترده‌تر» روبه‌رو خواهد شد.
اسرائیل در مرز رفح تهدید شد/ انصارالله مرحله چهارم تشدید تنش را اجرا می کند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد مفتاح، رئیس کمیته ملی حمایت از الاقصی وابسته به انصارالله به شبکه تلویزیونی المسیره گفت: تشدید حملات صهیونیست‌ها در نوار غزه و کرانه باختری و تهدید آنها به حمله به رفح با واکنش یمنی‌ها و اجرای مرحله چهارم تشدید تنش روبه‌رو خواهد شد.

مفتاح ادامه داد: در صورت وقوع هر گونه بحران و تنش (در رفح)، تصمیم یمن و نیروهای مسلح آن روشن و اعلام شده است و ممکن است تنش بیشتر و گسترده‌تر شود.

وی افزود: اوج‌گیری و تشدید مواضع ارتش یمن «پاسخی به هرگونه ماجراجویی صهیونیست‌ها، چه حمله به یمن، غزه یا هر مکانی در فلسطین اشغالی» خواهد بود.

این در حالی است که ارتش یمن و انصارالله «در همبستگی با غزه» کشتی‌های باری مرتبط با اشغالگران را در دریای سرخ با موشک و پهپاد و همچنین شهرهای اشغالی از جمله ایلات را هدف قرار داده است.

خبر مرتبط
وقوع حادثه امنیتی جدید در سواحل یمن

اقتصادنیوز: آژانس عملیات تجارت دریایی انگلیس از وقوع ۲ انفجار در سواحل یمن خبر داد.

همچنین در مقابل، یک ائتلاف بین‌المللی به رهبری ایالات متحده از ژانویه گذشته به مواضع ارتش یمن حمله می‌کند.

مفتاح گفت: تهدید یمن به ثمر می‌رسد و به هدف خود خواهد رسید و دشمن را وادار خواهد کرد تا قبل از هر اقدامی برای تشدید تنش در مورد اقدامات بعدی خود بسیار بیندیشد و در حساب‌های خود بازنگری کند.

ارتش رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه کنترل سمت فلسطینی گذرگاه زمینی رفح بین غزه و مصر را به‌عنوان بخشی از عملیات «دامنه محدود» که از صبح دوشنبه در این شهر ادامه دارد، به دست گرفت.

خبر مرتبط
تله یمن برای جاسوس‎‌های آمریکا و اسرائیل

اقتصادنیوز: سرویس‌های امنیتی یمن جزئیات خنثی کردن عملیات جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی را فاش کردند.

اشغالگران روز دوشنبه به حدود ۱۰۰ هزار فلسطینی هشدار دادند که شرق رفح را تخلیه کرده و به سمت منطقه غیرمسکونی المواصی در جنوب غربی نوار غزه بروند که محکومیت منطقه‌ای و بین‌المللی این آوارگی اجباری را در پی داشت.

تل‌آویو با این ادعا که رفح «آخرین سنگر جنبش حماس» است، علیرغم هشدارهای بین‌المللی درباره پیامدهای فاجعه‌بار، بر حمله به رفح اصرار داشت؛  جایی که حدود ۱.۵ میلیون فلسطینی از جمله ۱.۴ آواره در این شهر زندگی می‌کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید