برگی دیگر از جنایات اسرائیل؛ کشف سومین گور دسته‌جمعی در بیمارستان شفا

کدخبر: ۶۴۵۴۸۷
اقتصادنیوز: دفتر اطلاع‌رسانی دولتی فلسطین از کشف سومین گورستان جمعی در بیمارستان الشفا غزه خبر داد.
برگی دیگر از جنایات اسرائیل؛ کشف سومین گور دسته‌جمعی در بیمارستان شفا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دفتر اطلاع‌رسانی دولتی فلسطین در غزه اعلام کرد کادر پزشکی سومین گورستان دسته‌جمعی را در بیمارستان الشفا در غزه کشف کرد.

طبق گزارش المیادین، این نهاد تاکید کرد که کادر پزشکی تا این لحظه جسد ۴۹ شهید را در سومین گورستان جمعی در بیمارستان الشفا کشف کرده و عملیات جستجو همچنان ادامه دارد. طبق این گزارش، تعداد گورهای جمعی کشف‌شده در محوطه بیمارستان‌های غزه به ۷ مورد رسیده است.

دستگاه دفاع مدنی نوار غزه پیش از این در بیانیه‌ای اعلام کرد تعداد اجساد کشف‌شده از گور دسته‌جمعی که پس از خروج نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در بیمارستان «ناصر» واقع در شهر خان‌ یونس در جنوب نوار غزه کشف شده بود، به ۲۸۳ جسد افزایش یافته است.

خبر مرتبط
آشکار شدن جنایات هولناک اسرائیل در بیمارستان شفا/ اعدام مستقیم کادر درمانی و بیماران !

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه تأکید کرد ارتش اسرائیل ضمن ارتکاب عمدی جنایات و کشتار وحشیانه در نوار غزه، اقدام به اعدام مستقیم کادر درمانی و بیماران در بیمارستان شفا و بیمارستان های شمال غزه کرد.

رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر جنگی ویرانگر را علیه غزه به راه انداخته است که طبق آمار فلسطین و سازمان ملل متحد، حدود ۱۱۲ هزار شهید و مجروح که بیشتر آنها کودک و زن هستند و نیز قحطی و ویرانی عظیم بر جای گذاشته است.

اخیرا آفریقای جنوبی اعلام کرد: ما از جامعه جهانی می‌خواهیم تحقیقات فوری و فراگیری را درخصوص گورهای جمعی کشف‌شده در نوار غزه آغاز کند.

خبر مرتبط
حماس به فجایع اسرائیل در بیمارستان شفا واکنش نشان داد

اقتصادنیوز: جنبش مقاومت اسلامی امروز (دوشنبه) با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به کشف گور جمعی در محوطه بیمارستان الشفای غزه، تاکید کرد که این جنایت نشان دهنده بی حد و مرزی فاشیست بودن رژیم صهیونیستی است.

در این بیانیه همچنین آمده است، پس از کشف گورهای دسته‌جمعی در بیمارستان‌های ناصر و الشفا پس از عقب‌نشینی ارتش رژیم اشغالگر حالتی از رعب و وحشت به وجود آمده است. در بیانیه مذکور همچنین آمده است، شواهد و ادله مربوط به عملیات کشتارجمعی اشغالگران علیه غیرنظامیان به جنایت جنگی و نسل‌کشی اشاره دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی