نشریه «تایمز» لندن:

عملیات رفح «سناریوی نمایشی» بی‌بی برای خرید زمان

کدخبر: ۶۴۵۵۳۶
یک نشریه انگلیسی در تحلیلی عملیات ارتش اسرائیل در شرق رفح را نمایشی کاذب از سوی نتانیاهو برای کسب وقت و فاقد راهبرد نظامی توصیف کرد.
عملیات رفح «سناریوی نمایشی» بی‌بی برای خرید زمان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نشریه «تایمز» لندن در تحلیلی یورش نظامی ارتش اشغالگران به گذرگاه مرزی رفح در جنوب غزه از سمت شرقی این منطقه را فاقد دستاورد نظامی و تهی از اهمیت راهبردی عنوان کرد.

تحلیلگر نظامی نشریه انگلیسی تایمز تاکید کرد که اشغال گذرگاه در شرق رفح و ورود ارتش اسرائیل به مناطقی از شرق رفح همزمان با ادامه مذاکرات غیرمستقیم با مقامات حماس در قاهره پس از تشدید اعتراضات جهانی علیه این رژیم از میزان ارزش این عملیات کاسته است.

خبر مرتبط
تشدید شکاف داخلی در سرزمین‌های اشغالی / لاپید به سیم آخر زد

اقتصادنیوز: رئیس جریان مخالف کابینه کنونی رژیم صهیونیستی نسبت به گرانی فزاینده در سرزمین‌های اشغالی اعتراض کرد.

به اذعان این نشریه، ارتش این رژیم پس از ماه‌ها کوبیدن بر طبل اشغال رفح به عنوان «آخرین پایگاه کلیدی حماس» در غزه در شرایطی که نه به مرکز این شهر، بلکه با کاروانی از تانک‌ها و نفربرها و پیاده‌نظام تنها سه مایل در حومه محدودی از شرق شهر رفح ورود کرده‌، مبین واقعیت «مرحله آخر از این جنگ» برخلاف ادعاهای مقامات تل آویو در شکست حماس است.

تحلیلگر نظامی این نشریه اذعان کرد که طبق شواهد میدانی حاکی از عملیات نظامی ارتش اسرائیل در حومه شهر رفح تنها می‌توان به این امر اکتفا کرد که اشغال رفح نمایشی کاذب از سوی نتانیاهو با صحنه گردانی جناح راست افراطی حاکم در کابینه به همراه سناریو جو بایدن است که فاقد راهبرد نظامی است.

تایمز در پایان تحلیل خود از نمایش اشغال رفح این‌گونه نتیجه می‌گیرد که نتانیاهو با اشغال نظامی بخشی از شرق رفح و گذرگاه زمینی آن، به دنبال خرید زمان برای خود است، زیرا وی به خوبی آگاه است که بدون حضور شرکای حزبی تندرو راست خود در کابینه اکثریت کابینه را از دست خواهد داد و با شوی کاذب نظامی حضور کاروانی از تانک‌ها در کوتاه مدت این پرسش را به سرعت در افکار عمومی این رژیم و محافل رقیب مطرح خواهد کرد که با این همه هیاهوی نظامی ارتش پس چرا ارتش مرکز رفح را نتوانسته به کنترل خود در آورد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی