پوتین و پاشینیان پس از ماه‌ها تنش در مسکو دیدار کردند

کدخبر: ۶۴۵۵۵۲
اقتصادنیوز: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان پس از ماه‌ها اختلاف و تنش در روابط دو کشور، در مسکو دیدار کردند.
پوتین و پاشینیان پس از ماه‌ها تنش در مسکو دیدار کردند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کرملین چهارشنبه شب ویدیویی از این دیدار منتشر کرد که در آن پوتین خطاب به پاشینیان گفت: روابط دوجانبه ما با موفقیت در حال گسترش است.

وی افزود: ما همیشه قبل از هر چیزی به همکاری اقتصادی توجه می‌کنیم.

به گزارش تاس، پاشینیان نیز که برای شرکت در اجلاس اتحادیه اقتصادی اوراسیا به مسکو سفر کرده است، در این دیدار گفت: آخرین باری که دیدار کردیم در ماه دسامبر بود و از آن هنگام تاکنون مسائل و مشکلات زیادی روی هم تلنبار شده است که باید در مورد آنها صحبت کنیم.

ایروان از متحدان سنتی روسیه به شمار می‌آید و در ماه‌های اخیر از اینکه نیروهای حافظ صلح روس در جریان حمله جمهوری آذربایجان به قره باغ مداخله نکردند، انتقاد کرده است.

همچنین ایروان نشست سران سازمان پیمان امنیت جمعی را تحریم کرد و پاشینیان گفت کشورش معتقد است که سازمان پیمان امنیت جمعی به اهداف خود در قبال ارمنستان در سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ دست نیافته است.

وی همچنین مسکو را متهم کرد که یک کمپین تبلیغاتی علیه کشورش به راه انداخته است.

این در حالی است که پیوستن ارمنستان به دیوان کیفری بین‌المللی که حکم بازداشت پویتن را صادر کرده، موجب نارضایتی مسکو شده است. مسکو همچنین ارمنستان را به تلاش برای تضعیف روابط ۲ کشور متهم کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی