تاکید امیرعبداللهیان بر تسریع در اجرای توافقات ایران و تاجیکستان

کدخبر: ۶۴۵۶۳۲
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه با اشاره به روند رو به پیشرفت روابط دوجانبه میان ایران و تاجیکستان، بر تسریع در اجرای توافقات روسای جمهور دو کشور تاکید کرد، گفت: ما برای روابط با کشور دوست و برادر تاجیکستان اهمیت زیادی قائل هستیم.
تاکید امیرعبداللهیان بر تسریع در اجرای توافقات ایران و تاجیکستان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، فرخ شریف زاده معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان که برای شرکت در دومین دور رایزنی‌های سیاسی و همچنین نشست مشترک کنسولی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان به تهران سفر کرده است، با امیرعبداللهیان دیدار و گفتگو کرد.

خبر مرتبط
گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان و دبیر کل سازمان ملل+ جزییات

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه‌ کشورمان با دبیر کل سازمان ملل درباره بحران غزه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به دیدارهای روسای جمهور اسلامی ایران و تاجیکستان، تاکید کرد: ما برای روابط با کشور دوست و برادر تاجیکستان اهمیت زیادی قائل هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به روند رو به پیشرفت روابط دوجانبه، بر تسریع در اجرای توافقات روسای جمهور دو کشور تاکید کرد.

فرخ شریف زاده معان وزیر امور خارجه تاجیکستان سخن خود را در این دیدار با این شعر رودکی آغاز کرد که؛ هیچ شادی نیست اندر این جهان برتر از دیدار روی دوستان.

شریف زاده تاکید کرد دو کشور همسایه، برادر و دوست ایران و تاجیکستان با زبان، فرهنگ، تاریخ و تمدن مشترک ظرفیت های بسیار گسترده ای برای توسعه و تقویت بیش از پیش روابط در عرصه های تجاری و اقتصادی، فرهنگی و آموزشی برخوردارند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی