ادامه بهانه‌تراشی‌های نتانیاهو برای فرار از مذاکرات آتش بس

کدخبر: ۶۴۵۶۵۵
اقتصادنیوز: یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس با تاکید بر اینکه اسرائیل در دستیابی به توافقی برای آتش‌بس در نوار غزه جدی نیست، نخست وزیر این رژیم را به بهانه‌تراشی برای فرار از مذاکرات متهم کرد.
ادامه بهانه‌تراشی‌های نتانیاهو برای فرار از مذاکرات آتش بس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «عزت الرشق»، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد: اسرائیل در دستیابی به توافقی برای آتش بس جدی نیست و از مذاکرات به عنوان پوششی برای یورش به شهر رفح و اشغال گذرگاه آن استفاده می‌کند.

خبر مرتبط
دیدار نتانیاهو با رئیس سیا حول محور آتش بس غزه

اقتصادنیوز: یک مقام اسرائیلی اعلام کرد که نخست‌وزیر این رژیم بعدازظهر امروز -چهارشنبه- به وقت محلی با رئیس سیا، برای گفت‌وگو درباره آتش بس و مذاکرات مربوط به آزادی گروگان‌ها دیدار کرد.

الرشق در ادامه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را متهم کرد که با بهانه‌تراشی سعی در فرار از مذاکرات دارد و تنها حماس و میانجی‌ها را مورد سرزنش قرار می‌دهد.

این عضو دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: موافقت حماس با پیشنهاد میانجی‌ها، نتانیاهو را دستپاچه کرد و او را در بن‌بست قرار داد اما حماس به موضعگیری خود که آن را به میانجی‌ها اعلام کرده یعنی موافقت با پیشنهادشان پایبند است.

این در حالی است که شبکه عبری زبان «کان» روز چهارشنبه اعلام کرد که کابینه جنگ و کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی امروز در نشست مشترکی بندهای جدیدی را جهت پیشبرد قرارداد تبادل اسرا بررسی خواهند کرد.

خبر مرتبط
غافلگیری نتانیاهو از موافقت حماس با آتش‌بس/ هدف اسرائیل از حمله به رفح

یکی از رهبران جنبش حماس تاکید کرد که هدف اسرائیل از حمله رفح باجگیری از مردم فلسطین است.

همچنین به گزارش این رسانه عبری، در این نشست مشترک عملیات نظامی احتمالی رژیم صهیونیستی در شهر رفح نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

روز دوشنبه جنبش حماس موافقت خود را با پیشنهاد ارائه شده از سوی قطر و مصر درباره تبادل اسرا و آتش‌بس با رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

یک منبع آگاه فلسطینی به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: این پیشنهاد شامل سه مرحله است که مجموع مدت آنها ۱۲۴ روز می‌شود به این شکل که مرحله اول ۴۰ روز و مرحله دوم و سوم هر کدام ۴۲ روز خواهد بود و در این مراحل تبادل اسرا و اجساد آنها همزمان با آتش‌بس و عقب‌نشینی نیروهای اسرائیلی از نوار غزه انجام شده و تجهیزات لازم برای بازسازی نوار غزه منتقل می‌شود.

خبر مرتبط
حمدان: موافقت حماس با توافق نتانیاهو را با شکست سیاسی مواجه کرد

اقتصادنیوز: یکی از رهبران ارشد جنبش حماس گفت که موافقت حماس با توافق آتش‌بس نتانیاهو را با شکست سیاسی و از دست دادن استراتژی‌اش مواجه کرد.

با وجود استقبال طرف‌های بین‌المللی مختلف از اقدام حماس، نتانیاهو پیشنهاد ارائه شده را رد کرد و مدعی شد که این پیشنهاد با خواسته‌های تل‌آویو فاصله زیادی دارد و تنها اعمال فشار نظامی بر حماس با آغاز یورش به شهر رفح، این جنبش را به پذیرش شروط تل‌آویو مجبور می‌کند.

ارتش رژیم صهیونیستی سه‌شنبه کنترل خود بر بخش فلسطینی گذرگاه رفح که نوار غزه را به مصر متصل می‌کند و تنها گذرگاه زمینی برای انتقال زخمی‌ها و بیماران فلسطینی به خارج جهت مداوا است، اعلام کرد.

رژیم صهیونیستی تخمین می‌زند ۱۳۳ اسیر صهیونیست در نوار غزه وجود دارد اما حماس اعلام کرد که ۷۱ تن از آنها در حملات وحشیانه این رژیم به نوار غزه کشته شدند.

حملات رژیم صهیونیستی به غزه که وارد هشتمین ماه خود شده، تاکنون ۱۱۳ هزار شهید و زخمی بر جای گذاشته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی