موافقت پوتین با خروج نظامیان روسیه از چند منطقه در ارمنستان

کدخبر: ۶۴۵۶۷۴
اقتصادنیوز: رئیس جمهور روسیه با خروج نظامیان این کشور از مناطق مختلف ارمنستان موافقت کرد.
موافقت پوتین با خروج نظامیان روسیه از چند منطقه در ارمنستان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سخنگوی پوتین روز پنجشنبه به نقل از خبرگزاری اینترفاکس روسیه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور با خروج نیروهای روسی و مرزبانان از مناطق مختلف ارمنستان به درخواست ایروان موافقت کرده است.

خبر مرتبط
حضور بلاروس در دومین مرحله «رزمایش‌های هسته‌ای» روسیه

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور روسیه امروز پنجشنبه گفت بلاروس در مرحله دوم رزمایش‌های تاکتیکی با استفاده از تسلیحات هسته‌ای غیراستراتژیک، به روسیه ملحق خواهد شد و وزارتخانه‌های دفاع هر دو کشور چنین دستورالعمل‌هایی را دریافت کرده‌اند.

این اعلامیه به دنبال خروج نزدیک به ۲هزار نیروی حافظ صلح روسی از داخل و اطراف منطقه قره باغ کوهستانی صورت می‌گیرد که جمهوری آذربایجان در سپتامبر سال گذشته این منطقه را به خاک خود بازگرداند.

ارمنستان از مرزبانان روسیه خواسته است که از ابتدای ماه اوت این کشور را ترک کنند.

خبر مرتبط
نگرانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از رزمایش هسته‌ای روسیه

اقتصادنیوز: رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که این نهاد نگران رزمایش هسته‌ای روسیه است و آن را رصد می‌کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز پنجشنبه گفت که پوتین و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان در نشست روز چهارشنبه در مسکو درباره خروج نظامیان روسیه از این کشور به توافق رسیدند.

سرویس خبری اسپوتنیک ارمنستان به نقل از یک سیاستمدار ارشد ارمنی از حزب حاکم نوشت که پوتین و پاشینیان توافق کردند که نیروهای روسیه از پنج منطقه ارمنی‌نشین عقب‌نشینی کنند.

خبر مرتبط
پوتین و پاشینیان پس از ماه‌ها تنش در مسکو دیدار کردند

اقتصادنیوز: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان پس از ماه‌ها اختلاف و تنش در روابط دو کشور، در مسکو دیدار کردند.

در همین حال اینترفکس به نقل از پسکوف نوشت که مرزبانان روسیه به درخواست ایروان در مرزهای ارمنستان با ترکیه و ایران باقی خواهند ماند.

پاشینیان از روسیه به خاطر عدم مداخله برای متوقف کردن نیروهای آذربایجان در قره باغ انتقاد کرد و از آن زمان اتحاد سنتی کشورش با روسیه خدشه‌دار شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی