نماینده مجلس: نمایندگان مجلس دوازدهم باید به نفع مصالح عمومی تصمیم بگیرند

کدخبر: ۶۴۵۶۸۰
اقتصادنیوز: نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات باعث شکل‌گیری مجلس قوی خواهد شد و از سوی دیگر باید افراد اصلح برای مجلس انتخاب شوند.
نماینده مجلس: نمایندگان مجلس دوازدهم باید به نفع مصالح عمومی تصمیم بگیرند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «حسینعلی حاجی‌دلیگانی»  با بیان اینکه مشارکت مردم در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اهمیت زیادی دارد، اظهار کرد: تقاضای ما از مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی آن است که این بار هم در انتخابات مشارکت کرده و با حضور پرشور خود پای صندوق‌های رأی و انتخاب ۴۵ نماینده باقی مانده، ترکیب نهایی مجلس دوازدهم را مشخص کنند.

خبر مرتبط
۴۰ هزار ناظر بر انتخابات نظارت خواهند داشت

اقتصادنیوز: سخنگوی شورای نگهبان گفت: در کل حوزه ها با حدود ۴۰ هزار ناظر همکاری داریم که وظیفه نظارت بر انتخابات را برعهده دارند.

وی درباره آرایش سیاسی مجلس دوازدهم، بیان کرد: از آنجایی که هنوز ۴۵ نماینده مجلس دوازدهم مشخص نشده است، نمی‌توان درباره ترکیب سیاسی مجلس آینده با قاطعیت سخن گفت. قاعدتاً نوع انتخاب مردم در دور دوم انتخابات مجلس، تأثیر زیادی بر نتیجه و ترکیب مجلس دوازدهم خواهد داشت.

خبر مرتبط
توضیحات رئیس ستاد انتخابات تهران درباره هک دستگاه رای الکترونیک

اقتصادنیوز: جوهری با اشاره به برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس گفت: دستگاه اخذ رای الکترونیک هک نمی‌شود.

مجلس دوازدهم باید کارآمد باشد

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسأله مهم‌تر از آرایش سیاسی مجلس دوازدهم، آن است که همه ما در مجلس آینده نگاه‌های حزبی و جناحی را کنار بگذاریم و باید نگاه ما به این باشد که مجلس دوازدهم کارآمد باشد.

حاجی‌دلیگانی تاکید کرد: درباره تعیین هیأت رئیسه مجلس دوازدهم نیز باید مباحث سیاسی و حزبی کنار گذاشته شود و باید افراد دلسوز، کارآمد و با انگیزه به عنوان اعضای هیأت رئیسه مجلس دوازدهم انتخاب شوند تا شاهد کارآمدی مجلس دوازدهم باشیم.

خبر مرتبط
شرکت مخابرات: تمام زیرساخت‌های انتخابات فراهم است

اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: تمامی زیرساخت‌های مورد نیاز وزارت کشور و شورای نگهبان مانند فیبرنوری و ظرفیت‌های ارتباطی مد نظر، در تمامی نقاط تعریف‌شده از سوی وزارت کشور با در نظر گرفتن لینک‌های پشتیبان برای هر یک از مسیرهای مطمئن و پایدار، تأمین شده و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم.

وی در ادامه درباره اهمیت مشارکت مردم در دور دوم انتخابات مجلس، تصریح کرد: تقاضای ما آن است که مردم در این مرحله نیز با شور و نشاط وارد عرصه انتخابات شوند و مشارکت بالایی در انتخابات داشته باشند.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم همواره با حضور پرشور در انتخابات ثابت کرده‌اند که این نظام مبتنی بر مردم‌سالاری دینی است. دشمنان همواره به دنبال این هستند که مردم ما را از حضور در انتخابات و تعیین سرنوشت خود ناامید کنند، اما ملت ایران از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره با رأی خود برای سرنوشت خود تصمیم گرفته‌اند.

نمایندگان مجلس دوازدهم به نفع مصالح عمومی تصمیم بگیرند

حاجی‌دلیگانی تاکید کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات باعث شکل‌گیری یک مجلس قوی خواهد شد و از سوی دیگر باید افراد اصلح برای مجلس انتخاب شوند تا شاهد قانون‌گذاری و نظارت بهتر بر اجرای قانون باشیم. نمایندگان مجلس دوازدهم باید از روز اول کاری خود منافع ملی را در نظر گرفته و به نفع مصالح عمومی مردم تصمیم بگیرند.

وی در ادامه درباره اولویت‌های مجلس دوازدهم، اظهار کرد: مجلس دوازدهم باید جهادی عمل کند. همچنین نمایندگان مجلس آینده باید مسائل اقتصادی را در اولویت قرار داده و با همراهی با دولت برای رفع مشکلات اقتصادی کشور ریل‌گذاری کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی