رایزنی سنتکام با پاکستان / اسلام آباد به کشوری پایگاه نمی دهد!

کدخبر: ۶۴۵۷۰۸
اقتصادنیوز: فرمانده نیروهای نظامی ایالات متحده در خاورمیانه (سنتکام) در سفر به پاکستان با فرمانده ارتش این کشور دیدار و دو طرف پیرامون وضعیت امنیت منطقه‌ و همکاری‌های دو جانبه نظامی با یکدیگر رایزنی کردند.
 رایزنی سنتکام با پاکستان / اسلام آباد به کشوری پایگاه نمی دهد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  ژنرال مایکل اریک کوریلا فرمانده سنتکام در راس یک هیات نظامی در شهر راولپندی با ژنرال سید عاصم مُنیر فرمانده ارتش پاکستان دیدار کرد.

در بیانیه ارتش پاکستان در این باره آمده است: طرفین در این دیدار مسائل مربوط به منافع دو جانبه، وضعیت امنیت منطقه‌ای، همکاری‌های دو ارتش آمریکا و پاکستان در حوزه‌های دفاعی و نظامی به ویژه لزوم تقویت تعاملات آموزشی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

همچنین در این دیدار تلاش‌های ارتش پاکستان در مبارزه با تروریسم و آنچه در بیانیه مذکور کمک‌های قابل‌ توجه به صلح و ثبات منطقه‌ای عنوان شده است، مورد بحث قرار گرفت.

خبر مرتبط
سنتکام: ساخت اسکله شناور در سواحل غزه متوقف شد

به گفته فرماندهی مرکزی آمریکا، ساخت اسکله شناور در سواحل غزه، به علت شرایط بد جوی متوقف شد.

سفر فرمانده سنتکام به پاکستان در حالی انجام می‌شود که سخنگوی وزارت خارجه و همچنین سخنگوی ارتش پاکستان به تازگی گمانه‌زنی‌ها درخصوص ارائه پایگاه به کشورهای خارجی را بی اساس دانستند و تاکید کردند: پاکستان هیچ پایگاهی به دولت یا نیروهای خارجی نمی‌دهد.

خبر مرتبط
ادعای سنتکام درباره انهدام سه پهپاد یمنی

اقتصادنیوز: فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) جمعه مدعی شد که سه پهپاد نیروهای یمنی را با موفقیت ساقط کرد.

همچنین گفت وگوهای ضدتروریسم پاکستان و آمریکا از روز گذشته در واشنگتن آغاز شده است.

اواخر آذرماه سال گذشته ژنرال عاصم منیر فرمانده ارتش پاکستان در سفر به آمریکا با فرمانده نیروهای نظامی ایالات متحده در خاورمیانه (سنتکام) دیدار کرده بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی