لیبی هم به پرونده شاکیان اسرائیل در دادگاه لاهه پیوست

کدخبر: ۶۴۵۸۷۹
اقتصادنیوز: به دنبال تشدید حملات اسرائیل به رفح، لیبی هم به پرونده شکایت آفریقای جنوبی از رژیم تل‌آویو پیوست.
لیبی هم به پرونده شاکیان اسرائیل در دادگاه لاهه پیوست

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دیوان دادگستری بین‌المللی در لاهه اعلام کرد که لیبی هم خواستار پیوستن به پرونده شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی به اتهام نسل‌کشی ملت فلسطین در نوار غزه شده است.

خبرگزاری سما فلسطین گزارش داد، همزمان نیز با تشدید حملات اسرائیل به رفح در جنوب غزه، آفریقای جنوبی از دادگاه لاهه درخواست کرد تا اقدامات اضطراری بیشتری علیه این رژیم اعلام کند.

آفریقای جنوبی اعلام کرد: حمله اسرائیل به رفح و خطر شدیدی که برای کمک های بشردوستانه و خدمات اولیه، حیات سیستم پزشکی و بقای فلسطینیان در غزه به همراه دارد، تنها تشدید وضعیت کنونی در این منطقه نیست.

خبر مرتبط
ادعای یک مقام اسرائیلی درباره مذاکرات آتش‌بس با حماس

اقتصادنیوز: شبکه ای‌بی‌سی به نقل از یک منبع اسرائیلی مدعی شده مذاکرات آتش‌بس/تبادل اسرا میان اسرائیل و حماس متوقف شده است.

آفریقای جنوبی افزود: این حمله همچنین "شرایط جدیدی را به وجود می آورد که صدمات جبران ناپذیری به حقوق مردم فلسطین در غزه وارد می کند.

کابینه جنگ رژیم اسرائیل ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برابر با ۶ می ۲۰۲۴ نیز به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم، از ۱۸ اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است و بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بست.

پیشتر آفریقای جنوبی شکایتی علیه رژیم صهیونیستی به دلیل نقض کنوانسیون نسل‌کشی به دیوان بین‌المللی دادگستری ارایه کرده‌ بود.

حکم اولیه دیوان بین‌المللی دادگستری درباره شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی جمعه ششم بهمن صادر شد؛ این حکم، رژیم صهیونیستی را ملزم می‌کند اقداماتی را در راستای ممانعت از نسل‌کشی در غزه انجام دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی