گزارش محتاطانه واشتگتن علیه صهیونیست ها/ آیا ارتش اسرائیل از دانش، تجربه و ابزارهای خود به درستی استفاده می کند؟

کدخبر: ۶۴۵۹۳۸
اقتصادنیوز: وزارت خارجه آمریکا اذعان کرد اسرائیل در استفاده از تسلیحات آمریکایی در نوار غزه احتمالا قوانین بشردوستانه بین‌المللی را نقض کرده است.
گزارش محتاطانه واشتگتن علیه صهیونیست ها/ آیا ارتش اسرائیل از دانش، تجربه و ابزارهای خود به درستی  استفاده می کند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در گزارش این وزارتخانه آمده که شواهد «معقولی» پیدا شده است که نشان می‌دهد اسرائیل قوانین بین‌المللی را نقض کرده است.

وزارت خارجه آمریکا به حادثه مشخصی در این باره اشاره نکرد.

در این گزارش آمده است: با توجه به اتکای قابل توجه اسرائیل به تجهیزات دفاعی ساخت آمریکا، ارزیابی معقول این است که نیروهای امنیتی اسرائیل از هفتم اکتبر تاکنون، در مواردی ناسازگار با تعهدات خود در قوانین بشردوستانه بین‌المللی رویکردهای مرتبط با کاهش صدمه به غیرنظامیان، از این تجهیزات استفاده کرده‌اند.

این گزارش می‌افزاید که اسرائیل دانش، تجربه و ابزارهای اجرای «بهترین رویکردها برای کاهش صدمه به غیرنظامیان در عملیات نظامی را دارد» اما شواهد میدانی از جمله آمار بالای تلفات غیرنظامی «سوال‌های قابل توجهی درباره اینکه آیا ارتش اسرائیل در همه موارد به طور موثری از آنها استفاده می‌کند یا خیر» ایجاد می‌کنند.

خبر مرتبط
وزارت امور خارجه آمریکا بر سر دوراهی/ گزارش نقض قوانین بین المللی توسط تل آویو آماده نیست!

اقتصادنیوز: سه دستیار در مجلس سنا و یک دستیار مجلس نمایندگان آمریکا به نشریه پالتیکو گفتند انتشار گزارش دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا درباره اینکه آیا رژیم صهیونیستی «قوانین بشردوستانه بین‌المللی و ایالات متحده را در حین جنگ علیه غزه نقض کرده است یا خیر» به تعویق افتاده و دیگر امروز – چهارشنبه – منتشر نخواهد شد.

وزارت خارجه آمریکا در گزارش خود با اشاره به مساله امدادرسانی به غزه اعلام کرد که ارزیابی دولت ایالات متحده در حال حاضر این نیست که دولت اسرائیل از انتقال یا تحویل کمک‌ها به غزه جلوگیری کرده یا آنها را محدود می‌کند.

ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت خارجه امریکا روز دوشنبه گفت: به این نتیجه رسیده‌ایم که ۵ واحد (یگان) نظامی اسرائیل در کرانه باختری مرتکب نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه شده‌اند.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد: ما در حال گفتگو با دولت اسرائیل در مورد این موضوع هستیم و همه تخلفات قبل از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ (عملیات طوفان الاقصی) رخ داده است.

خبر مرتبط
حمله به تاسیسات هسته ای نقض قوانین بین المللی است

اقتصادنیوز: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که به تازگی از سفر اوکراین و روسیه به وین بازگشته است، اعلام کرد: هرگونه حمله به تاسیسات هسته ای، خلاف و نقض قوانین بین المللی است.

او مدعی شد: اسرائیل اقدامات اصلاحی را در مورد ۴ واحد (یگان) انجام داد. با یک واحد رایزنی‌های مداوم با اسرائیلی‌ها انجام می‌شود و تصمیم آمریکا پس از تکمیل مذاکرات انجام می‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی