درخواست سناتور آمریکایی درباره کمک نظامی آمریکا به اسرائیل

کدخبر: ۶۴۶۰۹۱
اقتصادنیوز: «بن کاردین» سناتور دموکرات مریلند و رئیس کمیته روابط خارجی سنا خواستار تداوم کمک‌های نظامی واشنگتن به اسرائیل شد.
درخواست سناتور آمریکایی درباره کمک نظامی آمریکا به اسرائیل

به گزارشا اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بن کاردین (Ben Cardin) سناتور دموکرات مریلند با وجود اینکه موضع متفاوتی در مورد انتقال تسلیحات [به رژیم صهیونیستی] داشت، به «نگرانی‌ها» درباره گزارش رفتار جنگی [درباره نقص قوانین بین‌المللی حقوق بشر توسط اسرائیل] که به تازگی منتشر شد، اذعان کرد.

تارنمای هیل گزارش داد، ارزیابی گزارش وزارت خارجه آمریکا به طور قطعی اسرائیل را نقض‌کننده قوانین بین‌المللی بشردوستانه نمی‌داند و مقامات آمریکایی اعلام کردند که «ارزیابی یا دستیابی به یافته‌های قطعی در مورد حوادث مشخصی دشوار است».

خبر مرتبط
خشم خانواده اسرای اسرائیلی دوباره آنها را به خیابان کشاند

اقتصادنیوز: خانواده های اسرای صهیونیست نزد مقاومت فلسطین در غزه، امروز (شنبه) اعلام کردند که در واکنش به بیانیه سخنگوی گردان های القسام مبنی بر جان باختن یک اسیر صهیونیست دیگر، تظاهرات خواهند کرد.

کاردین در بیانیه‌ای پس از انتشار این گزارش توسط وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد: «در حالی که گزارش اخیر در مورد اسرائیل بر اساس یک تفاهمنامه امنیت ملی تحت عنوان «NSM-۲۰» نگرانی‌هایی را به وجود آورده است، من با ارزیابی آن موافقم که اسرائیل قوانین بین المللی بشردوستانه را نقض نکرده است و کمک‌های نظامی برای حمایت از امنیت اسرائیل در راستای منافع ایالات متحده است و باید ادامه یابد.»

به نوشته هیل، از آنجایی که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته از ارسال تعدادی بمب برای متحد خود خودداری کرد و در اوایل این هفته نیز اعلام کرد که اگر نیروهای اسرائیلی با تهاجم زمینی تمام عیار به سوی رفح، جایی که بیش از یک میلیون فلسطینی در آن پناه گرفته‌اند، پیشروی کنند، ایالات متحده ارسال تسلیحاتی مانند گلوله‌های توپخانه و بمب را متوقف خواهد کرد، سخنان کاردین در مورد انتقال کمک‌های نظامی به اسرائیل با اظهارات کاخ سفید متفاوت است.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا آمریکا همچنین گفت که اسرائیل که اکنون دستور جدید برای تخلیه رفح می‌دهد و در حال گسترش عملیات خود در این منطقه است، نباید بدون داشتن برنامه‌ای برای تخلیه ایمن غیرنظامیان، تهاجم تمام عیار به این شهر در جنوب غزه را انجام دهد.

به گزارش ایرنا، کابینه جنگ رژیم اسرائیل ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برابر با ۶ می ۲۰۲۴ نیز باوجود مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم، از ۱۸ اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است.

بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید