بزرگ‌ترین رزمایش قاره سیاه در مراکش برگزار می‌شود

کدخبر: ۶۴۶۱۳۲
اقتصادنیوز: ارتش مراکش از آغاز یک رزمایش ۱۲ روزه در این کشور از اواسط هفته آینده با مشارکت ۷ هزار نیروی نظامی از نزدیک به ۲۰ کشور جهان و سازمان ناتو خبر داد.
بزرگ‌ترین رزمایش  قاره سیاه در مراکش برگزار می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، ارتش‌های مراکش رزمایش بین المللی با مشارکت آمریکا و ارتش ناتو و ۲۰ کشور دیگر با نام «شیر آفریقایی ۲۰۲۴» در مناطق مختلف مراکش و در نزدیکی صحرای غربی برگزار می‌کنند.

رزمایش مشترک موسوم به «شیر آفریقایی ۲۰۲۴» که گفته می‌شود بزرگ‌ترین رزمایش در قاره سیاه است، از اواسط هفته آینده با مشارکت نیروهای ارتش آمریکا و ۲۰ کشور جهان آغاز خواهد شد.

خبرگزاری «آناتولی» ترکیه شنبه شب در خبری اعلام کرد که فرماندهی کل نیروهای مسلح (ارتش) مراکش با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرد که با دستور «محمد ششم»، پادشاه این کشور، بیستمین دوره رزمایش «شیر آفریقایی» دوشنبه هفته آینده آغاز می‌شود و تا پایان هفته پس از آن ادامه خواهد یافت.

خبر مرتبط
حضور بلاروس در دومین مرحله «رزمایش‌های هسته‌ای» روسیه

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور روسیه امروز پنجشنبه گفت بلاروس در مرحله دوم رزمایش‌های تاکتیکی با استفاده از تسلیحات هسته‌ای غیراستراتژیک، به روسیه ملحق خواهد شد و وزارتخانه‌های دفاع هر دو کشور چنین دستورالعمل‌هایی را دریافت کرده‌اند.

در این بیانیه که در خبرگزاری رسمی مراکش (MAP) منتشر شده، آمده است: در راستای اجرای رهنمودهای ملک محمد ششم، فرمانده کل و رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح سلطنتی، نیروهای مسلح سلطنتی و نیروهای مسلح آمریکا به طور مشترک از ۲۰ تا ۳۱ مه جاری (۳۱ اردیبهشت تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۳) بیستمین دوره رزمایش شیر آفریقایی را سازماندهی می‌کنند.

خبر مرتبط
نگرانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از رزمایش هسته‌ای روسیه

اقتصادنیوز: رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که این نهاد نگران رزمایش هسته‌ای روسیه است و آن را رصد می‌کند.

ارتش مراکش در بیانیه خود از برگزاری رزمایش مذکور در مناطق «بنجریر»، «اگادیر» و «تفنیت» در مرکز و «طانطان» و «آقا» در جنوب این کشور خبر داده و تاکید کرد: این رزمایش گسترده با شرکت نزدیک به هفت هزار تن از نیروهای مسلح حدود ۲۰ کشور به علاوه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و به همراه نیروهای مسلح سلطنتی و نیروهای مسلح آمریکایی برگزار می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید