ترامپ، هیلی را زوج انتخاباتی خود ندانست

کدخبر: ۶۴۶۱۳۳
اقتصادنیوز: دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در اظهاراتی جدید گفت: نیکی هیلی نامزد سابق جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، زوج انتخاباتی من نیست.
ترامپ، هیلی را زوج انتخاباتی خود ندانست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ترامپ با رد گزارش‌هایی که پیشتر در مورد احتمال در نظر گرفتن هیلی به عنوان زوج انتخاباتی وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا مطرح شده بود، در شبکه اجتماعی خبررسانی خود به نام «تروث سوشال» (Truth Social)، نوشت: نیکی زوج انتخاباتی من نیست اما برای او آرزوی موفقیت دارم!

خبر مرتبط
بایدن، ترامپ را مسخره کرد/ کارزار انتخاباتی دو پیرمرد آمریکایی/ ای کاش ترامپ وایتکس را ...

اقتصادنیوز: رئیس جمهور آمریکا با کنایه به یک توصیه جنجالی دونالد ترامپ در دوره همه‌گیری کروناویروس برای تزریق وایتکس به منظور درمان این بیماری گفت این رئیس جمهور سابق آمریکا باید به خودش کمی از وایتکس تزریق می‌کرد!

پایگاه خبری آکسیوس پیشتر با استناد به اظهارات منابع آگاه گزارش داده بود که کارزار انتخاباتی ترامپ در حال بررسی انتخاب احتمالی هیلی به عنوان زوج انتخاباتی وی است تا درصورت پیروزی در انتخابات، هیلی به عنوان معاون اول وی منصوب شود.

خبر مرتبط
دلواپسی ترامپ برای نتانیاهو تمامی ندارد/ دموکرات ها از بی بی متنفرند!

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ با بیان اینکه «حزب دموکرات از اسرائیل متنفر است»، مدعی شد که جو بایدن به زودی کمک‌های آمریکا به رژیم صهیونیستی را متوقف خواهد کرد.

آکسیوس در گزارش خود نوشته بود: در صورتی که ترامپ متقاعد شود که هیلی می‌تواند به پیروزی او در انتخابات کمک کند، ممکن است او را به عنوان زوج انتخاباتی خود برگزیند.

به نوشته رویترز، هیلی فرماندار سابق کارولینای جنوبی و سفیر سابق ایالات متحده در سازمان ملل، در ماه مارس و بعد از شکست در ایالت‌های متعدد در مقابل ترامپ، به رقابت طولانی خود با رئیس جمهور سابق آمریکا پایان داد.

قبلاً لیست بلندبالایی از کسانی که ممکن است توسط ترامپ به عنوان زوج انتخاباتی وی انتخاب شوند در رسانه‌های آمریکایی منتشر شده بود که از جمله شامل داگ بورگوم فرماندار داکوتای شمالی، کریستی نوم فرماندار داکوتای جنوبی و سه سناتور آمریکایی یعنی مارکو روبیو، تیم اسکات و جی دی وانس بود.

اما به گفته مشاوران ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا برای انتخاب نامزد انتخاباتی خود عجله ندارد و تا زمان برگزاری کنوانسیون حزب جمهوری‌خواه که در ماه ژوئیه در شهر میلواکی ایالت ویسکانسین برگزار خواهد شد، به طور رسمی هیچ شخصی را برای احراز این سِمت معرفی نخواهد کرد.

 انتخابات امسال ریاست جمهوری آمریکا (نوامبر ۲۰۲۴) یک لحظه حیاتی برای جو بایدن و دونالد ترامپ است.

ترامپ از سال ۲۰۱۶ که برای اولین بار به ریاست جمهوری رسید، یکی از چهره‌های برجسته حزب جمهوری‌ خواه است که در انتخابات سال ۲۰۲۰ از رقیب دموکرات خود جو بایدن شکست خورد.

انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا که قرار است در پنجم ماه نوامبر (۱۵ آبان) برگزار شود، به عنوان بزرگترین خطر سیاسی جهان در سال جاری میلادی معرفی شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی