سرکوب شدید تظاهرات در تل‌آویو +فیلم

کدخبر: ۶۴۶۱۳۵
اقتصادنیوز: همزمان با تظاهرات گسترده شنبه شب در مناطق مختلف فلسطین اشغالی از جمله تل آویو که خانواده‌های اسرای صهیونیست خواستار سرنگونی کابینه بنیامین نتانیاهو شدند، پلیس این رژیم به معترضان حمله و با ماشین‌های آب پاش اقدام به سرکوب و متفرق کردن آنها کرد.
سرکوب شدید تظاهرات در تل‌آویو +فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، روزنامه هاآرتص نوشت که شنبه شب درگیری‌هایی بین پلیس و معترضانی که خواستار استعفای کابینه نتانیاهو بودند در تل آویو روی داده است.

بر اساس این گزارش، پلیس رژیم صهیونیستی به تظاهرات کنندگان در تل آویو که خواستار مبادله فوری اسرا با مقاومت در غزه بودند، حمله و اقدام به سرکوب و متفرق کردن آنها کرده است.

هاآرتص همچنین، نوشت: صدها نفر از تظاهرات کنندگان پس از پایان اعتراض‌های شنبه شب به قصد مسدود کردن مسیرها به سمت بزرگراه مرکزی شهر حرکت کردند که پلیس چند فعال را بازداشت کرد.

خبر مرتبط
دستپاچگی انگلیس از افزایش تظاهرات ضداسرائیلی/ سوناک دست به کار شد+ فیلم

اقتصادنیوز: هم‌زمان با گسترش دامنه اعتراضات ضد اسرائیلی در دانشگاه‌های انگلیس، «ریشی سوناک» نخست وزیر این کشور با روسای موسسات علمی و دانشگاهی این کشور جلسه اضطراری تشکیل داد.

همچنین بنا بر این گزارش، پلیس رژیم صهیونیستی همسر یکی از اسرای اسرائیلی در غزه را هم شنبه شب بازداشت کرده است.

پیش تر خانواده‌های اسرای صهیونیست در تظاهرات شنبه شب در تل آویو، گفته بودند: نتانیاهو کابینه را به سمت شکست کامل سوق می‌دهد و هنوز استراتژی روشنی برای جنگ وجود ندارد.

خانواده‌های اسرای صهیونیست، افزودند: اگر بخواهیم اسرا را نجات دهیم، ابتدا باید (رژیم) اسرائیل را از دست نتانیاهو با سرنگونی کابینه او نجات دهیم.

خبر مرتبط
تظاهرات دانشجویان بنگلادشی علیه اسرائیل/ درخواست برای پایان نسل‌کشی در غزه

دانشجویان بنگلادشی در اعتراض به جنایات اسرائیل در غزه، خواستار پایان نسل‌کشی و تشکیل کشور مستقل فلسطینی شدند.

این خانواده‌ها در ادامه با تاکید بر ادامه تظاهرات‌ها تا آزادی اسرای خود در غزه، از صهیونیست‌ها خواستند برای اعتراض به خیابان‌ها بیایند.

در همین رابطه رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که هزاران نفر مقابل منزل نتانیاهو در شهر قیساریه واقع در حد فاصل شهرهای تل آویو و حیفا تظاهرات کردند و خواستار استعفای او شدند.

 همزمان با تداوم جنگ علیه نوار غزه و کارشکنی رژیم صهیونیستی در دستیابی به توافق آتش‌بس، صهیونیست‌ها بار دیگر در نقاط مختلف فلسطین اشغالی تظاهرات کردند.

خبر مرتبط
تظاهرات سکوت در اسرائیل/درخواست برای مبادله فوری اسرا

معترضان اسرائیلی که خواستار مبادله اسرا با حماس هستند، مقابل وزارت جنگ این رژیم تظاهرات سکوت برگزار کردند.

مقاومت فلسطین در نوار غزه هفتم اکتبر (پانزدهم مهر ماه) در عملیاتی غافلگیرانه وارد شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور نوار غزه شده و حدود ۲۵۰ صهیونیست را به اسارت گرفت. تعدادی از این اسرا در اقدامی انسان‌دوستانه آزاد شدند. شمار دیگری از آنها نیز طی عملیات تبادل اسیران میان رژیم صهیونیستی و حماس آزاد شدند.

با این وجود تعدادی از آنها به دلیل بی‌توجهی‌های کابینه تندرو رژیم اشغالگر و تداوم حملات وحشیانه به نوار غزه جان خود را از دست دادند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی