عفو بین‌الملل: فروش سلاح به اسرائیل را متوقف کنید

کدخبر: ۶۴۶۱۶۶
سازمان عفو بین‌الملل از همه کشورها درخواست کرد تا ارسال سلاح‌ به اسرائیل را متوقف کنند.
 عفو بین‌الملل: فروش سلاح به اسرائیل را متوقف کنید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، به دنبال افزایش روز افزون آمار شهدای فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، سازمان عفو بین‌الملل نیز به سازمان‌ها و گروه‌های دیگری از کشورهای سراسر جهان پیوست که از ابتدای ماه جاری میلادی (ماه می) خواستار توقف فروش و ارسال تسلیحات به این رژیم شده بودند.

به نوشته الجزیره، ایالات متحده بزرگترین ارائه‌دهنده کمک‌های نظامی و تسلیحاتی به رژیم صهیونیستی است و سالانه حدود ۳.۸ میلیارد دلار سلاح به این رژیم ارسال می‌کند.

ماه گذشته و در حالی که رژیم صهیونیستی همچنان به حملات وحشیانه خود به غزه ادامه می‌داد، واشنگتن از تخصیص ۱۷ میلیارد دلار کمک نظامی جدید به این رژیم خبر داد.

به گزارش ایرنا، روزنامه واشنگتن پست پیش تر به نقل از عفو بین‌الملل گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی از تسلیحات آمریکایی علیه غیرنظامیان در غزه استفاده کرده که نقض قوانین بین‌المللی حقوق بشری است.

همچنین خبرگزاری رویترز نیز پیش از این گزارش داده بود که به عقیده مقام‌های آمریکایی، مواردی جدی در مورد نقض احتمالی قوانین بشردوستانه از سوی رژیم صهیونیستی وجود دارد.

در ادامه گزارش خبرگزاری رویترز آمده است: از جمله این موارد می‌توان به حمله‌های مکرر ارتش (رژیم) اسرائیل به مناطق حفاظت شده و زیرساخت‌های غیرنظامی، تلفات بالای غیرنظامیان فلسطینی در جریان حمله ارتش به نیروهای نظامی حماس و قصور در بررسی تخلفات یا محاکمه کسانی که در وارد آمدن صدمات قابل توجه به غیرنظامیان و کشتن کارگران و روزنامه‌گاران نقش داشته‌اند، اشاره کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی