سرنگونی پهپادهای کی یف در مسکو/ این بار 7 پهپاد

کدخبر: ۶۴۶۱۹۲
اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که سامانه‌های پدافندی ارتش این کشور در مناطق مختلف ۷ پهپاد اوکراینی را رهگیری و سرنگون کردند.
سرنگونی پهپادهای کی یف در مسکو/ این بار 7 پهپاد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  وزارت دفاع روسیه امروز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور دیشب ۷ پهپاد مهاجم اوکراینی را سرنگون کردند.

در این بیانیه آمده است که «دو پهپاد در آسمان منطقه بلگورود، سه پهپاد در آسمان منطقه بریانسک، دو پهپاد در آسمان منطقه لیپتسک، و یک پهپاد هم در آسمان منطقه ولگوگراد رهگیری و منهدم شدند.»

ساعاتی پیش مقامات محلی منطقه بلگورود روسیه نیز اعلام کردند که در پی حمله شبانه ارتش اوکراین به این منطقه ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند.

پایگاه خبری اسپوتنیک شنبه شب به نقل از ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه بلگورود روسیه اعلام کرد که در حمله جدید ارتش اوکراین به شهر بلگورود روسیه دست‌کم ۱ زن کشته و ۲۹ تن دیگر از جمله یک کودک زخمی شدند.

خبر مرتبط
چهره پشت پرده جنگ اوکراین از ضعف کی یف پرده بر داشت

اقتصادنیوز: معاون سابق وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی گفت، اوکراین هرگز در موقعیتی نبوده است که به یک راه‌حل مطلوب برای پایان دادن به درگیری با روسیه دست یابد و بنابراین واشنگتن هرگز عملا کی‌یف را برای مذاکره با مسکو تشویق نکرده است.

ساعاتی بعد از گزارش اولیه از حمله شبانه ارتش کی‌ییف به شهر مرزی روسیه، گلادکوف در پستی در کانال تلگرام بمباران شهر بلگورود از سوی ارتش اوکراین را سنگین توصیف کرد.

منطقه بلگورود از زمان آغاز جنگ اوکراین در سال ۲۰۲۲ اغلب مورد هدف نیروهای اوکراینی قرار گرفته است.

خبر مرتبط
تایید فروش سامانه هیمارس به اوکراین/ تامین هزینه 30 میلیون دلاری از سوی آلمان

آمریکا فروش فوری سه سامانه موشکی پرتاب چندگانه هیمارس به اوکراین را تائید کرد.

دیروز شنبه نیز دفتر «دنیس پوشیلین» (Denis Pushilin) رئیس دونتسک با صدور بیانیه ای اعلام کرد که بر اثر گلوله باران یک رستوران از سوی ارتش اوکراین چند نفر از مردم کشته و زخمی شدند.

رئیس دونتسک در این خصوص ادامه داد: بر اثر گلوله باران یک رستوران در دونتسک توسط نیروهای مسلح اوکراین، ۳ نفر کشته شدند.

در بیانیه صادره از سوی دفتر رئیس دونتسک در این خصوص اضافه شده است: در جریان این حمله، ۸ نفر از جمله یک کودک هم زخمی شدند. امداد و نجات و آمبولانس دونتسک در محل حادثه حاضر شده و امدادرسانی به مصدومان آغاز شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی