توافق مهم میان چین و آمریکا+ جزئیات

کدخبر: ۶۴۶۲۴۰
اقتصادنیوز: در دیدار نمایندگان چین و آمریکا در امور تغییرات اقلیمی، طرفین بر سر همکاری در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از جمله متان توافق کردند.
توافق مهم میان چین و آمریکا+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  لیو جنمین نماینده ویژه چین در امور تغییرات اقلیمی با جان پودستا همتای آمریکای خود دیدار و گفت وگو کرد. آنها در این نشست در مورد همکاری تغییرات اقلیمی از جمله استقرار سیستم‌های کنترل و کاهش انتشار گاز متان توافق کردند.

طرفین همچنین بر زمینه‌های انتقال انرژی و سایر گازهای گلخانه‌ای غیرکربنی، اقتصاد چرخشی، بهره‌وری منابع، جنگل‌زدایی،همکاری در زمینه‌های چندجانبه و نشست آتی تغییر اقلیم سازمان ملل متحد ۲۰۲۴ در باکو بحث و گفت‌وگو کردند.

لیو و پودستان در این نشست تجربیات خود را در زمینه سیاست اقلیمی و اقدامات مرتبط با آن به اشتراک گذاشتند.

خبر مرتبط
صادرات خودروی چینی رکورد زد

اقتصادنیوز: صادرات خودرو چین در ماه آوریل با کاهش فروش داخلی، به رکورد بالایی رسید.

دو طرف در این دیدار متعهد شدند که بر گسترش همکاری‌های دو جانبه، افزایش ظرفیت استقرار سیستم‌های کاهش انتشار متان و توسعه و بهبود سیستم‌ها و استانداردهای MRV مربوطه را با هدف دستیابی به کنترل و کاهش قابل توجه انتشار متان در دهه ۲۰۲۰، تلاش کنند.

خبر مرتبط
بایدن صادرات چین را هدف قرار داد/ تشدید جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن

اقتصادنیوز: گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت بایدن طی روزهای آینده از بسته تعرفه‌ جدید علیه صادرات چین، رونمایی می‌کند؛ اقدامی که می‌تواند به جنگ تجاری مجدد واشنگتن و پکن منجر شود.

چین و آمریکا قصد دارند دومین نشست گازهای گلخانه ای متان و غیر کربن دی‌اکسید را در حاشیه نشست تغییر اقلیم سازمان ملل متحد میزبانی کنند.

پیشتر چین و فرانسه در بیانیه مشترکی در مورد تنوع زیستی دریایی، از جمله همکاری در زمینه تغییرات آب و هوایی صادر کردند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی