افزایش آمار خودکشی میان نظامیان اسرائیلی

کدخبر: ۶۴۶۲۶۴
اقتصادنیوز: یک رسانه اسرائیلی از تشدید بیماری‌های روحی و روانی در میان نظامیان ارتش این رژیم ناشی از فشار جنگ علیه نوار غزه و خودکشی ۱۰ افسر و نظامی این رژیم از آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر (۱۵ مهر ۱۴۰۲) تاکنون خبر داد.
افزایش آمار خودکشی میان نظامیان اسرائیلی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی از افزایش خودکشی در میان نظامیان صهیونیست خبر داد و نوشت: موارد خودکشی در میان نظامیان ارتش اسرائیل از آغاز جنگ علیه غزه تاکنون به ۱۰ مورد رسیده است.

این رسانه صهیونیستی از شلیک نظامیان صهیونیست به خود یا منفجر کردن خود خبر داد و وضعیت روحی و روانی آنها را دردناک توصیف کرد.

خبر مرتبط
حماس یک اسیر اسرائیلی در حال خودکشی را نجات داد

اقتصادنیوز: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) از نجات یک اسیر اسرائیلی درحال خودکشی در نوار غزه خبر داد.

هاآرتص، دلیل خودکشی نظامیان صهیونیست را شرایط روحی آنها پس از شکست از مقاومت فلسطین در طوفان الاقصی اعلام کرد و خواستار افزایش حمایت ها از نظامیان این رژیم شد.

براساس گزارش سازمان پخش رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی، از زمان آغاز جنگ علیه نوار غزه مشکلات روحی و روانی، استفاده از قرص‌ خواب و آرام‌بخش و مواد مخدر در سرزمین های اشغالی سه برابر شده است.

این گزارش نشان می دهد؛ همچنین مصرف مواد مخدر بین آوارگان صهیونیست، افزایش یافته بطوری که براساس آمار ۳۳ درصد این افراد از مواد مخدر استفاده می کنند.

یک روزنامه صهیونیستی هشدار داد که بسیاری از نظامیان ذخیره ارتش صهیونیستی پس از بازگشت از جنگ علیه غزه به مراقبت‌های روانی احتیاج دارند.

در همین حال، شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی چندی پیش اعلام کرد که یک نظامی رژیم اسرائیل که به تازگی از جنگ علیه غزه بازگشته بود به دلیل فشارهای روانی ناشی از جنگ با اسلحه خود به سوی یکی از دوستانش شلیک کرد و وی را کشت.

منابع صهیونیستی نیز پیشتر اعلام کرده بودند که ۹ هزار نظامی صهیونیست از آغاز جنگ علیه نوار غزه خدمات روان درمانی دریافت کرده‌اند و یک چهارم آنها دوباره به جنگ بازنگشته‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی تاکنون به طور رسمی به کشته شدن۶۲۰ افسر و نظامی صهیونیست از هفتم اکتبر تاکنون اذعان کرده است که در این میان ۲۶۸ افسر و نظامی در جریان حمله زمینی به نوار غزه کشته شده اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی