جزئیات جدید کشف سه گور جمعی در بیمارستان شفا

کدخبر: ۶۴۶۳۰۸
اقتصادنیوز: وزارت بهداشت غزه، سازمان دفاع مدنی و پزشکی قانونی جزئیات کشف سه گور جمعی در بیمارستان الشفا غزه را اعلام کردند.
جزئیات جدید کشف سه گور جمعی در بیمارستان شفا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت بهداشت غزه، سازمان دفاع مدنی و پزشکی قانونی امروز-یکشنبه- در کنفرانس خبری مشترک در مورد جزئیات کشف سه گور جمعی در بیمارستان الشفا غزه اعلام کردند: ۸۰ جسد در سه گور جمعی در مقابل بخش اورژانس، بخش کلیه و محوطه جلوی بخش جراحی بیمارستان الشفا کشف کردیم.

خبر مرتبط
واکنش حماس به کشف گورهای دسته‌جمعی جدید در غزه

اقتصادنیوز : حماس با بیان اینکه کشف مداوم گورهای دسته‌جمعی در بیمارستان‌های غزه بیانگر سطح غیرقابل تصور وحشی‌گری صهیونیست‌ها علیه مردم بی‌گناه فلسطین است از نهادهای بین‌المللی مربوطه خواست این جنایات را مستند کرده و اقدام جدی برای محاکمه صهیونیست‌ها انجام دهند.

طبق گزارش خبرگزاری شهاب، در این کنفرانس خبری همچنین اعلام شد: در داخل بخش‌های دیگر بیمارستان، میان ساختمان‌ها و همچین میان تپه‌های شنی نیز ده‌ها جسد کشف کردیم. بیشتر اجساد متعلق به بیمارانی است که در نتیجه یورش به بیمارستان و قطع جریان برق از درمان محروم شدند.

خبر مرتبط
واکنش حماس به کشف ۷ گور دسته جمعی در بیمارستان‌های غزه

اقتصادنیوز: حماس تاکید کرد، کشف ۷ گور دسته جمعی در بیمارستان‌های غزه، بار دیگر وحشی‌گری رژیم صهیونیستی در این باریکه را نشان داد.

این سه نهاد فلسطینی خاطرنشان کردند: نیروهای رژیم صهیونیستی قبل از قتل این افراد با خودروی نظامی آن‌ها را زیر گرفته بودند و همین امر منجر به تکه تکه شدن اجساد شده است. برخی اجساد قبل از دفن در گورهای جمعی به سمت آن‌ها گلوله شلیک شده است. برخی از اجساد در ظروف زباله و انبوهی از خاک در مجتمع پزشکی دفن شدند.

جزئیات کشف گورهای جمعی در بیمارستان الشفا غزه کنفرانس خبری مشترک در غزه

وزارت بهداشت فلسطین در غزه روز گذشته اعلام کرده بود که این سه گور جمعی را کشف کرده است.

از سوی دیگر سازمان دفاع مدنی غزه نیز اعلام کرد: بیش از ۱۰ هزار شهید فلسطینی همچنان زیر آوار هستند و طرف‌های ذیربط و خانواده‌های آن‌ها تا این لحظه نتوانستند پیکر شهدا را از زیر آوار بیرون بکشند.

خبر مرتبط
برگی دیگر از جنایات اسرائیل؛ کشف سومین گور دسته‌جمعی در بیمارستان شفا

اقتصادنیوز: دفتر اطلاع‌رسانی دولتی فلسطین از کشف سومین گورستان جمعی در بیمارستان الشفا غزه خبر داد.

اخیرا نیز دفتر اطلاع‌رسانی دولتی فلسطین در غزه اعلام کرد کادر پزشکی، سومین گورستان دسته‌جمعی را در بیمارستان الشفا در غزه کشف کرد.

این نهاد تاکید کرد که کادر پزشکی جسد ۴۹ شهید را در سومین گورستان جمعی در بیمارستان الشفا کشف کرده و عملیات جستجو همچنان ادامه دارد. طبق این گزارش، تعداد گورهای جمعی کشف‌شده در محوطه بیمارستان‌های غزه به هفت مورد رسیده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی