سندرز کوتاه نیامد/ اعتراض شدید به حمایت مالی آمریکا از اسرائیل

کدخبر: ۶۴۶۴۰۹
اقتصادنیوز: سناتور سندرز با تاکید بر اینکه اسرائیل نباید « یک پنی دیگری» از کمک‌های نظامی آمریکا دریافت کند،گفت: آمریکایی‌ها نمی‌خواهند در قحطی و گرستگی کودکان غزه دست داشته باشند.
سندرز کوتاه نیامد/ اعتراض شدید به حمایت مالی آمریکا از اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سناتور برنی سندرز در مصاحبه‌ای با شبکه خبری ان.بی.سی گفت: هر ناظر عینی می‌داند که اسرائیل قوانین بین‌المللی را زیر پا گذاشته است، قوانین آمریکا را زیر پا گذاشته است و به نظر من، اسرائیل نباید از کمک‌های نظامی  دیگر حتی یک پنی دریافت کند. حقایق کاملا روشن است آنچه اسرائیل در هفت ماه گذشته انجام داده است، نه تنها به جنگ با حماس، بلکه به جنگ با کل مردم فلسطین رفته است و نتایج کاملاً فاجعه بار بوده است.

اظهارات او در واکنش به گزارش وزارت امور خارجه آمریکا در روز جمعه درباره استفاده اسرائیل از تسلیحات ارائه شده توسط آمریکا به  در جنگ غزه ایراد شد.

سندرز با استناد به آمار دولت فلسطین گفت که حدود 35000 فلسطینی کشته و 77000 نفر دیگر زخمی شده‌اند که دو سوم آنها زن و کودک هستند. این روشی نیست که شما در یک جامعه متمدن جنگ را در حد تمدنی بودن جنگ انجام دهید. ما در مورد 60 درصد از خانه‌های غزه صحبت می‌کنیم که ویران شده است. زیرساخت‌های غیرنظامی - یعنی آب، فاضلاب در حال حاضر به خیابان‌ها می ریزد. برق نیست. شما در مورد تخریب سیستماتیک سیستم بهداشت و درمان در آنجا صحبت می کنید. همه دانشگاه‌ها در غزه بمباران شده‌اند، و در حال حاضر، ترسناک‌ترین مساله، به گفته سازمان های بشردوستانه، این است ما به احتمال زیاد صدها هزار کودک داریم که با گرسنگی مواجه هستند.

خبر مرتبط
اعلام آخرین آمار شهدای حملات اسرائیل به غزه

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که تعداد شهدای حملات اسرائیل به این منطقه از ۳۵ هزار نفر گذشت.

سندرز گفت: هر کشوری که کمک‌های بشردوستانه آمریکا را مسدود کند، قانون را نقض می‌کند و نباید به دریافت کمک‌های نظامی از آمریکا ادامه دهد. ک

سندرز در پاسخ به این سخنان کریستن ولکر، مجری برنامه ان بی سی نیوز که گفت 26 دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا اخیراً نامه‌ای را به جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید ارسال کردند و در آن ابراز داشتند که «به شدت نگران پیامی هستند که دولت با جلوگیری از ارسال سلاح به اسرائیل، در یک لحظه حساس از مذاکرات به حماس و سایرین ارسال می‌کند،  گفت: هر جمهوری خواه، آن طور که من می‌دانم، می‌خواهد مبالغ هنگفتی به اسرائیل بدهد. حدس من این است که بسیاری از جمهوری خواهان از اسرائیل می خواهند که علیرغم ویرانی‌های باورنکردنی به رفح حمله کند و دموکرات هایی نیز هستند که چنین احساسی دارند. اما این چیزی نیست که مردم آمریکا بخواهند. نظرسنجی پس از یک نظرسنجی نشان می‌دهد که مردم آمریکا خواهان آتش بس فوری هستند. آنها می‌خواهند کمک‌های بشردوستانه گسترده وارد شود. مردم کشور ما نمی خواهند در قحطی صدها هزار کودک شریک باشند.

خبر مرتبط
حمایت عجیب سناتور آمریکایی از اسرائیل: از هر بمبی برای پایان دادن به جنگ استفاده کند

یک سناتور جمهوریخواه آمریکایی گفت: به اسرائیل بمب‌هایی را که برای پایان دادن به جنگ نیاز دارد، بدهید. آنها نباید شکست بخورند.

وی افزود: از نظر جامعه بین‌المللی، ما با حمایت از اسرائیل که در حال تبدیل شدن به یک ملت منزوی است، به طور فزاینده‌ای منزوی می‌شویم.

سندرز در پاسخ به این سوال که  آیا راهی غیرنظامی برای خلاص شدن از حماس وجود دارد؟ گفت: این هدفی دشوار است. هدف شکست حماس است، اما نه نابود کردن یا ایجاد ویرانی عظیمی که اکنون در غزه شاهد آن هستیم. من امیدوارم که آینده مردم فلسطین یک آینده با نسل جدید از رهبران فلسطینی باشد که تمرکزشان بر ممکن ساختن تشکیل یک کشور مستقل باشد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی