ابراز نگرانی صندوق بین المللی پول از آینده پاکستان

کدخبر: ۶۴۶۵۴۴
اقتصادنیوز: صندوق بین المللی پول نسبت به عدم اطمینان از آینده پاکستان و احتمال عدم اجرای سیاست‌های اقتصادی در این کشور ابراز نگرانی کرد.
ابراز نگرانی صندوق بین المللی پول از آینده پاکستان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، صندوق بین المللی پول (IMF) در گزارشی نسبت به عدم اطمینان از آینده پاکستان و احتمال عدم اجرای سیاست‌های اقتصادی در این کشور ابراز نگرانی کرد.

تایمز عمان گزارش داد، این صندوق تأکید کرد که در انتخابات 8 فوریه، علیرغم تشکیل دولت ائتلافی توسط ائتلاف حزب مسلم لیگ پاکستان (نواز) و حزب مردم پاکستان، نامزدهای مستقل مورد حمایت حزب تحریک انصاف پاکستان (PTI) آرای بیشتری نسبت به سایرین کسب کردند.

صندوق بین المللی پول در این گزارش با ابراز نگرانی از مخالفت عمده تشکیل شده توسط اعضای تحت حمایت حزب تحریک انصاف در مجلس ملی پاکستان، اعلام کرد که دولت جدید متعهد به ادامه سیاست‌های آماده باش است اما با این حال، وضعیت پیچیده سیاسی، تورم و تنش های اجتماعی ممکن است بر اجرای اصلاحات سیاسی در پاکستان تأثیر بگذارد.

خبر مرتبط
تاکید امیرعبداللهیان بر اهمیت توسعه روابط با پاکستان برای ایران

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه در نشست هم اندیشی در امور کنسولی نمایندگی‌های ایران در پاکستان بر اهمیت توسعه روابط با پاکستان برای ایران تاکید کرد.

در گزارش این صندوق آمده است که عدم اجرای سیاست های اقتصادی و کاهش تامین مالی خارجی احتمالا بر وام ها و نرخ ارز فشار وارد می کند.

علاوه بر این، در صورت تاخیر در تامین مالی خارجی، ممکن است فشار بر بانک های بین المللی برای تایید وام به دولت پاکستان افزایش یابد.

در این گزارش، صندوق بین المللی پول نسبت به کاهش بیشتر ظرفیت تامین مالی برای بخش خصوصی ابراز نگرانی کرد و گفت که عواملی مانند اختلالات حمل و نقل، نوسانات قیمت کالاها، یا شرایط مالی سخت تر جهانی بر ثبات خارجی این کشور تأثیر می‌گذارد.

پاکستان دوازدهمین انتخابات سراسری ملی خود را در 8 فوریه در بحبوحه اتهامات تقلب و مهندسی انتخابات و همچنین تعطیلی خدمات تلفن همراه و اینترنت برگزار کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی