در ادامه‌ استعفاهای سریالی در آمریکا؛

استعفای افسر ارشد ارتش آمریکا در اعتراض به جنگ غزه

کدخبر: ۶۴۶۵۶۴
اقتصادنیوز: در پی استعفاهای سریالی در آمریکا به سیاست‌های دولت بایدن درباره غزه، اینک دامنه استعفا از دستگاه دیپلماسی خارجی به میان نظامیان رخنه کرده است.
استعفای افسر ارشد ارتش آمریکا در اعتراض به جنگ غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در ادامه اعتراضات سریالی در دستگاه سیاست خارجی کاخ سفید در اعتراض به سیاست‌های دولت جو بایدن برای حمایت‌های بی‌چون و چرا از اسرائیل در جنگ غزه، اینک اعتراضات در میان نظامیان پنتاگون نیز آغاز شده است.

در همین ارتباط، شبکه خبری الجزیره اعلام کرد یک افسر ارشد ارتش آمریکا با درجه سرگردی در نامه‌ای به همکارانش استعفای خود را به خاطر حمایت‌های بی‌قید و شرط آمریکا از رژیم صهیونیستی اعلام کرده است.

«هریسون مان» افسر ارتش آمریکا در آژانس اطلاعات دفاعی، استعفای خود را برای اعتراض به جنگ غزه اعلام کرد.

خبر مرتبط
تماس تلفنی سوناک و امیر قطر و رایزنی درباره آتش‌بس غزه

اقتصادنیوز: نخست وزیر انگلیس و امیر قطر در تماسی تلفنی، آخرین وضعیت جنگ غزه و روند مذاکرات آتش‌بس در این منطقه را بررسی کردند.

مان در نامۀ در لینکدین نوشت: دیگر نمی‌تواند ساکت ماندن را توجیه کند، حمایت‌های ناشایست آمریکا از دولت اسرائیل کشتن و گرسنگی دادن به ده‌ها هزار فلسطینی بی‌گناه را ممکن ساخته است.

دولت بایدن در ماه‌های گذشته به دلیل حمایت‌های بی‌چون و چرا از اسرائیل در جنگ غزه با انتقادهای گسترده‌ای در داخل و حتی در بخش‌هایی از مجموعه‌های حاکمیتی روبرو شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی