نماینده گوترش با امیرعبداللهیان دیدار کرد

کدخبر: ۶۴۶۵۸۰
اقتصادنیوز: نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان با وزیر خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.
نماینده گوترش با امیرعبداللهیان دیدار کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، خانم "رزا اتنبایوا" نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با اهتمام ویژه نسبت به ثبات و امنیت و توسعه پایدار در افغانستان، تحولات کشور همسایه خود را از نزدیک و به دقت دنبال می نماید و از ایفای نقش سازمان ملل متحد در راستای کمک به مردم افغانستان حمایت می‌کند. 

امیرعبداللهیان، اقدامات یوناما طی دو دهه گذشته در افغانستان را مثبت ارزیابی کرد و بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از ادامه فعالیت‌های بشردوستانه یوناما تاکید کرد. 

خبر مرتبط
درگیری شدید میان نیروهای مرزی پاکستان و طالبان

اقتصادنیوز: میان نیروهای مرزی طالبان و پاکستان امروز درگیری شدیدی رخ داده و هم اکنون نیز ادامه دارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به میزبانی چند میلیون تبعه افغانستان در ایران، خواستار توجه جدی سازمان ملل متحد به این مساله شد.

وزیر امورخارجه کشورمان همچنین  نقش مخرب آمریکا در افغانستان طی سال‌های حضور خود در این کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: تداوم مداخلات هدفمند آمریکا در مسایل داخلی افغانستان، وضعیت این کشور را پیچیده تر خواهد کرد.

امیرعبداللهیان افزود: مشکلات افغانستان پیچیده است، پس باید بر راه حل‌های متنوع و چند لایه تمرکز کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تداوم حمایت از ابتکار عمل همسایگان افغانستان برای کمک به حل مشکلات این کشور ابراز داشت.

رزا اتنبایوا نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان نیز در این ملاقات آخرین تحولات و مسائل افغانستان و نشست آتی دوحه ٣ در قطر را تشریح کرد و با وزیر امور خارجه کشورمان در این خصوص رایزنی و تبادل نظر کرد.

وی با ابراز قدردانی از حسن میزبانی دولت و مردم ایران از اتباع افغانستان و تلاش های صورت گرفته برای بهبود وضعیت آنان، از بی‌تفاوتی جامعه بین‌المللی در خصوص بحران انسانی در افغانستان انتقاد کرد.

نماینده سازمان ملل متحد در افغانستان با تایید پیچیدگی شرایط و روند تحولات افعانستان، بر ضرورت هماهنگ‌ سازی مواضع متنوع و مختلف کنشگران منطقه ای برای کمک به توسعه و ثبات در این کشور تاکید کرد.

خانم اتنبایوا با مهم ارزیابی کردن ابتکارات منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران، از استمرار تلاش‌های دیپلماتیک ایران در چارچوب نشست همسایگان استقبال نمود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی