ادامه کمکهای نظامی واشنگتن به کی‌یف/ تحویل بخشی از تجهیزات جنگی در هفته جاری

کدخبر: ۶۴۶۶۱۰
مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که بخشی از کمک‌های نظامی جدید واشنگتن این هفته به کی‌یف می‌رسد.
ادامه کمکهای نظامی واشنگتن به کی‌یف/ تحویل بخشی از تجهیزات جنگی در هفته جاری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید با بیان اینکه واشنگتن واقعاً در تلاش است تا سرعت تحویل تسلیحات جدید به اوکراین را افزایش دهد، گفت: بخشی از کمک‌های نظامی جدید واشنگتن این هفته به کی‌یف می‌رسد.

 مشاور امنیت ملی کاخ سفید با اذعان به اینکه تاخیر در ارسال کمک‌های نظامی به اوکراین، این کشور را در تنگنا قرار داده است، افزود: قصد داریم با سرعت بخشیدن به ارسال کمک‌های نظامی به اوکراین، این کشور را از تنگنایی که در مقابله با ارتش روسیه در آن قرار گرفته است، خارج کنیم.

سالیوان در ادامه سخنان خود تاکید کرد: برخی از تجهیزات و مهمات جنگی بسته جدیدی که روز جمعه (۱۰ می / ۲۰ اردیبهشت) اعلام کردیم، این هفته به میدان نبرد خواهد رسید.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه با اشاره به تلاش گسترده ایالات متحده برای تسریع در امر ارسال تسلیحات به اوکراین، خاطر نشان کرد: اما این بدان معنا نیست که هر هفته بسته جدید کمک نظامی به کی‌یف ارسال خواهیم کرد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پیش‌تر گفته بود: در چند روز آینده ارسال تجهیزات به اوکراین، شامل پدافند هوایی، مهمات برای سامانه‌های راکت توپخانه‌ای و خودروهای زرهی را آغاز خواهیم کرد.

رئیس جمهور آمریکا با بیان این ادعا که این اقدام به طور مستقیم در راستای منافع امنیت ملی ایالات متحده آمریکا است، تصریح کرد: همانطور که ماه‌ها در مورد آن صحبت کرده‌ام، کمک به اوکراین به طور مستقیم به نفع امنیت ملی ایالات متحده است.

بایدن درباره تاثیر کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین، گفت: اوکراین اراده و توان پیروزی در جنگ در برابر روسیه را دارد و ارسال این تسلیحات دستیابی به این مهم را تسهیل خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی