درخواست معاون رئیسی از واحدهای تولیدی دانش بنیان

کدخبر: ۶۴۶۶۷۰
اقتصادنیوز: معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: اعتبار مالیاتی ارزش افزوده امتیاز ویژه‌ای است که مورد غفلت واحدهای تولیدی دانش بنیان قرار دارد.
درخواست معاون رئیسی از واحدهای تولیدی دانش بنیان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی روز سه‌شنبه در بازدید از واحد صنعتی شیمی مکرر در شهرک صنعتی لیا اظهار کرد: هیچ لزومی ندارد که در بحث تحقیقی برای یک واحد تولیدی صندوق تشکیل شود، چون برای شرکتی که یک هزار میلیارد ریال مالیات مستقیم می‌دهد ، گرفتن تسهیلات ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد ریال بسیار ساده است.

وی اضافه کرد: قانون جهش تولید در ۱۴۰۱ مصوب شده و به خوبی اجرا می‌شود، تا جایی که تسهیلات خوبی در اختیار شرکت‌های دانش بنیان و فناوری قرار داده است.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: شاید معاونت علمی نتواند مستقیم به واحدهای تولیدی کمک کند، مثل تخصیص ارز واردات که مورد پیگیری صنایع است، اما در برخی موارد مخصوصا علمی و تحقیقاتی مستقیم می‌تواند وارد عمل شود.

خبر مرتبط
نقش شرکت های دانش بنیان در تولید کاغذ/ امید به کاغذ بازمی گردد

اقتصادنیوز: نشست کارگروه نشر و کاغذ با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر فرهنگ در حاشیه دومین روز از سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

این مسوول خاطرنشان کرد: به واحدهای تولیدی بزرگ توصیه می‌کنیم که با پیوند با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی زمینه دریافت تسهیلات و حمایت‌های معنوی را افزایش دهند.

خبر مرتبط
صادرات شرکت های دانش بنیان به ۲ میلیارد دلار رسیده است

اقتصادنیوز: ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم صبح امروزدر صحن مجلس شورای اسلامی سخنرانی کرد.

در این واحد تولیدی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور بهره برداری از طرح توسعه شرکت مواد مهندسی مکرر نیز اتفاق افتاد.

رونمایی از پری پلیمر، رونمایی از هاردنرهای اپوکسی و رونمایی از پتوی سیمانی از دیگر برنامه های معاون رئیس جمهور در این کارخانه بود.

این خط تولید با سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد ریال و اشتغال ۶۰ نفر راه اندازی شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی