اولین واکنش تهران به زیاده گویی پاریس/ فرانسه حق ورود به تصمیمات قضایی ایران را ندارد

کدخبر: ۶۴۶۶۷۵
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: فرانسه در موضوعات حقوق بشری که نمونه واضح آن انفعال در موضوع نسل‌کُشی غزه است، دارای رویکرد دوگانه بوده و از سوی دیگر مأمن تروریست‌های ضدایرانی است، لذا حقی برای ورود به تصمیمات قضایی ایران ندارد.
اولین واکنش تهران به زیاده گویی پاریس/ فرانسه حق ورود به تصمیمات قضایی ایران را ندارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص بیانیه اخیر وزارت خارجه فرانسه در ارتباط با دو شهروند زندانی فرانسوی در ایران اظهارداشت: ما اینگونه مواضع غیرحرفه‌ای، مداخله‌جویانه و نامناسب آن هم با توسل به استنادات واهی را قویا محکوم می‌کنیم.

کنعانی گفت: افراد مورد اشاره در بیانیه وزارت خارجه فرانسه بر اساس شواهد و مدارک متقن دستگیر شده و دولت فرانسه بخوبی نسبت به جرایم آنها واقف است، فلذا معتقدیم استفاده از الفاظ نادرست در بیانیه وزارت خارجه فرانسه فرار به جلو بوده و کمکی به حل مشکلات نمی‌کند.

وی تاکید کرد: قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران مستقل بوده و تصمیمات قضایی آن محترم و لازم الاجراست.

خبر مرتبط
درخواست فوری فرانسه از اسرائیل/ هشدار پاریس به تل آویو چه بود؟

اقتصادنیوز: وزارت خارجه فرانسه از رژیم صهیونیستی خواست «بدون تأخیر» عملیات نظامی خود در رفح را که تهدیدی برای ایجاد «وضعیت فاجعه‌بار» برای ساکنان نوار غزه است، متوقف کند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ادامه داد: در حالیکه دولت فرانسه در موضوعات حقوق بشری که نمونه واضح آن انفعال در موضوع نسل‌کُشی غزه است، دارای رویکرد دوگانه بوده و از سوی دیگر مأمن تروریست‌های بدنام ضدایرانی است، حقی برای ورود به تصمیمات قضایی جمهوری اسلامی ایران ندارد.

خبر مرتبط
مخالفت فرانسه با حمله به رفح/ درخواست برای بازگشت به مذاکرات

وزارت امور خارجه فرانسه مخالفت خود را با حمله اسرائیل به رفح اعلام کرد.

کنعانی در پایان خاطرنشان کرد: به وزارت خارجه فرانسه توصیه می‌کنیم از توسل به چنین بیانیه‌ها و بکارگیری کلمات خارج از نزاکت دیپلماتیک که تبعات منفی بر روابط دو کشور و افکار عمومی ایرانیان دارد، پرهیز کند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی