یک مقام ارشد وزارت دفاع روسیه دستگیر شد+ جزئیات

کدخبر: ۶۴۶۷۱۹
اقتصادنیوز: منابع رسمی در روسیه اعلام کردند یک ژنرال ارشد این کشور به ظن ارتکاب اعمال مجرمانه بازداشت شده است.
یک مقام ارشد وزارت دفاع روسیه دستگیر شد+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری رسمی روسیه تاس امروز سه شنبه گزارش داد که مسئول منابع انسانی در وزارت دفاع روسیه به اتهام فعالیت‌های مجرمانه  دستگیر شده است. این دومین اقدام مشابه در کمتر از یک ماه گذشته است.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، این مدت کوتاهی پس از برکناری ناگهانی سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه که از سال ۲۰۱۲ این سمت را بر عهده داشت، رخ داد.  تاس به نقل از یک منبع پلیس گزارش داد که ژنرال یوری کوزنتسوف، یک مقام منابع انسانی در وزارت دفاع به ظن فعالیت‌های مجرمانه دستگیر شد.

به گفته همین منبع، در چارچوب تحقیقات اداره امور نظامی کمیته تحقیقات روسیه که مسئولیت تحقیقات اصلی در این کشور را بر عهده دارد، دفتر و خانه وی مورد تفتیش قرار گرفت.  ژنرال کوزنتسوف در ماه مه ۲۰۲۳ به سمت خود منصوب شد و بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۳ ریاست بخشی در ستاد کل روسیه را بر عهده داشت.

وزارت دفاع روسیه هنوز به این اطلاعات واکنشی نشان نداده است.  این امر پس از دستگیری تیمور ایوانف، معاون وزیر دفاع روسیه و مسئول ساخت تاسیسات نظامی، به اتهام فساد مالی و دریافت رشوه در پایان ماه آوریل و قرار دادن وی در بازداشت موقت صورت می‌گیرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی