لهستان آب پاکی را روی دست اوکراین ریخت/ سامانه‌های پاتریوت به اوکراین نمی‌رسد

کدخبر: ۶۴۶۷۳۲
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور لهستان گفت این کشور قادر نخواهد بود سیستم‌های دفاع هوایی پاتریوت را در آینده‌ای نزدیک به اوکراین ارسال کند.
لهستان آب پاکی را روی دست اوکراین ریخت/ سامانه‌های پاتریوت به اوکراین نمی‌رسد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علاوه بر کمک‌هایی که در ماه گذشته میلادی به ارزش بیش از ۶۰ میلیارد دلار توسط آمریکا برای اوکراین تصویب شد، دولت این کشور جنگ‌زده اروپایی همچنان درخواست تسلیحات بیشتر را مطرح می‌کند و از متحدان اروپایی می‌خواهد تا هر چه بیشتر به آن کمک کنند.

شبکه خبری بلومبرگ به نقل از «آندژی دودا» رئیس‌جمهور لهستان گزارش کرد: «لهستان قادر نخواهد بود سامانه‌های دفاع هوایی پاتریوت را در آینده‌ای نزدیک به اوکراین ارسال کند. ورشو تازه شروع به دریافت سامانه‌های پاتریوتی کرده که ۷ سال پیش در ایالات متحده سفارش داده شد.»

خبر مرتبط
مخالفت معترضان لهستانی به دخالت ورشو در درگیری‌های اوکراین

اقتصادنیوز: معترضان لهستانی امروز در اعتراض به دخالت ورشو در درگیری‌های اوکراین با برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیزی فریاد می‌زدند: این جنگ ما نیست؛ آن را متوقف کنید.

رئیس‌جمهور لهستان در انجمن اقتصادی قطر در دوحه ادعا کرد: «دنیای آزاد نباید به روسیه اجازه دهد که در جنگ اوکراین پیروز شود.»

خبر مرتبط
روسیه هشدار داد/ بازی خطرناک استقرار تسلیحات هسته‌ای آمریکا در لهستان

اقتصادنیوز: معاون وزیر خارجه روسیه اظهارات مقامات لهستان درباره استقرار تسلیحات هسته‌ای آمریکا را اقدامی تحریک آمیز و یک بازی خطرناک دانست و هشدار داد: مسکو چنین تأسیساتی را بعنوان اهداف نظامی در نظر خواهد گرفت.

همزمان با عملیات ناگهانی ارتش روسیه در نزدیکی خارکیف، کاهش تعداد سربازان ارتش اوکراین، خسته‌شدن آنها و عقب‌نشینی‌های پی‌درپی از خطوط مقدم برای کی‌یف دردسرساز شده است. طی سه روز گذشته نیروهای روسیه با پشتیبانی جنگنده‌ها، توپخانه و پهپادهای خود در جبهه شمالی اوکراین پیشروی داشتند و دست‌کم ۹ روستا و شهرک را تحت کنترل خود آورده‌اند که بیش از هر زمان دیگری در جنگ بوده است. در برخی از مواضع، نیروهای اوکراینی عقب‌نشینی کرده و فرماندهان این کشور نیز یکدیگر را بابت این شکست سرزنش می‌کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی