بحران بیمارستان در غزه تشدید شد

کدخبر: ۶۴۶۷۷۴
اقتصادنیوز: رئیس دفتر اطلاع‌رسانی دولت در غزه امروز (سه شنبه) از وخامت اوضاع بیمارستان‌های نوار غزه در نتیجه استمرار حملات اسرائیل خبر داد.
بحران بیمارستان در غزه تشدید شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، « سلامه معروف » رئیس دفتر اطلاع‌رسانی دولت در غزه بر ضرورت کمک‌رسانی به ساکنان نوار غزه تأکید کرد.

وی گفت: رژیم اشغالگر بیش از ۷۵ درصد خانه‌های شهروندان نوار غزه را تخریب کرده است و تحرکات خودروهای نظامی رژیم صهیونیستی در مرکز رفح طی شب گذشته نیز به معنای آن است که ما با فاجعه‌ای رو به رو هستیم.

معروف همچنین با اشاره به خارج شدن ۳۳ بیمارستان نوار غزه از چرخه خدمت‌رسانی، گفت که فعالیت بیمارستان اروپایی به دلیل کمبود سوخت امروز متوقف خواهد شد.

خبر مرتبط
جزئیات جدید کشف سه گور جمعی در بیمارستان شفا

اقتصادنیوز: وزارت بهداشت غزه، سازمان دفاع مدنی و پزشکی قانونی جزئیات کشف سه گور جمعی در بیمارستان الشفا غزه را اعلام کردند.

وی افزود که پس از گذشت حدود هشت ماه از تجاوزات رژیم صهیونیستی، برخی مناطق به مرحله قحطی رسیده‌اند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد. این وقفه یا آتش بس موقت هفت روز طول کشید و سرانجام ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳ به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

خبر مرتبط
آخرین چراغ های زندگی در غزه / احتمال از کار افتادن بیمارستان ها تشدید شد

اقتصادنیوز: رئیس دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه با اشاره به اینکه غزه در آستانه گرسنگی قرار دارد، از کار افتادن بیمارستان های غزه خبر داد.

کابینه جنگ رژیم اسرائیل ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برابر با ۶ می ۲۰۲۴ نیز به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم، از ۱۸ اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است و بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه ارتباط با جهان خارج را به روی فلسطینیان ساکن نوار غزه بست.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی