هشدار صلیب سرخ نسبت به فاجعه انسانی و بهداشتی در غزه/ قحطی قریب الوقوع است

کدخبر: ۶۴۶۸۹۰
اقتصادنیوز: جمعیت صلیب سرخ در فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که وضعیت انسانی در غزه به دلیل بسته شدن گذرگاه‌های مرزی رو به وخامت است.
هشدار صلیب سرخ نسبت به فاجعه انسانی و بهداشتی در غزه/ قحطی قریب الوقوع است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به گفته این سازمان، بسته شدن مداوم گذرگاه‌های مرزی، به‌ویژه گذرگاه حیاتی رفح که شریان اصلی تامین سراسر نوار غزه است، از ورود کمک‌های بشردوستانه از جمله مواد غذایی، دارو و همچنین سوخت جلوگیری می‌کند که این خود یک فاجعه انسانی و بهداشتی را به وجود می‌آورد.

این نهاد در بیانیه خود می‌افزاید: «این بدان معناست که با تمام شدن ذخایر مواد غذایی، قحطی قریب الوقوع است. علاوه بر این، تداوم جلوگیری از ورود سوخت و عدم تامین آن برای ژنراتورهای برق، آمبولانس‌ها، ایستگاه‌های نمک‌زدایی آب و شبکه‌های فاضلاب، سیستم بهداشت و درمان را به طور کامل تهدید و بیمارستان‌های باقی‌مانده را تعطیل می‌کند.»

خبر مرتبط
مقاومت فلسطین نفس اسرائیل را در دروازه شرقی رفح گرفت

اقتصادنیوز: نظامیان اسرائیل زیر ضربات سنگین گروه های مقاومت فلسطین در دروازه شرقی شهر «رفح» در جنوب نوار غزه زمین گیر شده اند.

به نقل از خبرگزاری تاس، صلیب سرخ فلسطین همچنین از جامعه بین‌الملل خواست تا فورا در این موارد مداخله کرده و به مقام‌های رژیم صهیونیستی فشار بیاورد تا گذرگاره‌های مرزی را باز کنند و اجازه ورود راحت و بی‌دردسر کمک‌های بشردوستانه را به این باریکه بدهند.

خبر مرتبط
پادشاه دانمارک پرچم فلسطین را برافراشت/ حمایت دانمارک از غزه+ فیلم

اقتصادنیوز: پادشاه دانمارک با برافراشتن پرچم فلسطین در بالکن محل اقامتش همبستگی خود را با ملت فلسطین اعلام کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی