افزایش شمار شهدای غزه به ۳۵ هزار و ۲۳۳ نفر

کدخبر: ۶۴۷۰۱۸
اقتصادنیوز: همزمان با تداوم حملات اسرائیل به نقاط مختلف نوار غزه و ارتکاب جنایت علیه فلسطینیان این منطقه، رسانه‌های فلسطین از افزایش شمار شهدا خبر دادند.
افزایش شمار شهدای غزه به ۳۵ هزار و ۲۳۳ نفر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، رژیم صهیونیستی با گذشت بیش از هفت ماه از آغاز حملات به نوار غزه همچنان به بمباران این منطقه ادامه می‌دهد.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته پنج کشتار و جنایت دیگر در این باریکه مرتکب شده است.

طبق اعلام این وزارتخانه در این حملات، ۶۰ فلسطینی شهید و ۸۰ نفر زخمی شدند و شمار شهدای غزه تا این لحظه به ۳۵ هزار و ۲۳۳ نفر و تعداد مجروحان نیز به ۷۹ هزار و ۱۴۱ نفر رسیده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد. این وقفه یا آتش بس موقت هفت روز طول کشید و سرانجام ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳ به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

کابینه جنگ رژیم اسرائیل ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برابر با ۶ می ۲۰۲۴ نیز به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم، از 18 اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است و بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بست.

این عملیات تنها ساعاتی پس از آن آغاز شد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که پیشنهاد آتش بس مصر و قطر را پذیرفته است؛ اما اسرائیل ادعا کرد که این پیشنهاد خواسته‌های ضروری این رژیم را تامین نمی‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی