واکنش نتانیاهو به درخواست جامعه جهانی برای تشکیل کشور مستقل فلسطین

کدخبر: ۶۴۷۰۳۶
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اسرائیل امروز (چهارشنبه) درخواست جامعه جهانی برای تشکیل کشور مستقل فلسطین را رد کرد.
واکنش نتانیاهو به درخواست جامعه جهانی  برای تشکیل کشور مستقل فلسطین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، « بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اشغالگر در پیامی ادعا کرد که این رژیم اجازه تشکیل یک کشور فلسطینی را نخواهد داد.

نخست وزیر رژیم اشغالگر که بر اساس قوانین بین المللی باید متعهد به همکاری با جامعه بین المللی برای تشکیل یک کشور فلسطینی باشد، در این پیام مدعی شد: اجازه نمی دهیم فلسطینی ها یک کشور تروریستی ایجاد کنند که از طریق آن بتوانند به ما حمله کنند.

خبر مرتبط
کمک یک میلیارد دلاری بایدن به نتانیاهو در راه است

اقتصادنیوز: سه نفر از کارکنان کنگره ایالات متحده روز سه‌شنبه گفتند که دولت بایدن به قانونگذاران کلیدی گفته است که بیش از یک میلیارد دلار تسلیحات و مهمات اضافی به اسرائیل ارسال خواهد کرد. اما هنوز مشخص نیست که این سلاح‌ها چه زمانی تحویل داده می‌شوند.

نتانیاهو که تشکیل کشور فلسطین را زمینه‌ساز از بین بردن رژیم نامشروع صهیونیستی می داند، در ادامه گزافه گویی های خود افزود: هیچ کس، نه مجمع عمومی سازمان ملل متحد و نه هیچ نهاد دیگری، نمی تواند ما را از حق خود برای دفاع بازدارد.

در شرایطی که رژیم اشغالگر بعد از عملیات طوفان الاقصی در هفت اکتبر(۱۵ مهرماه) با کمبود نیروی کار مواجه شده است، نخست وزیر این رژیم بر تسهیل ورود کارگران خارجی به سرزمین های اشغالی تاکید کرد.

خبر مرتبط
دادگاه تل‌آویو پسر نتانیاهو را نقره داغ کرد

اقتصادنیوز: دادگاه تل‌آویو حکم خود را در مورد پرونده اتهامی پسر نتانیاهو صادر و وی را به دلیل اتهام و افترا به یک روزنامه نگار مقصر شناخت.

 مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت قاطع در روز جمعه گذشته به عضویت فلسطین در سازمان ملل رای مثبت داد.

این قطعنامه به رهبری امارات متحده عربی با حمایت قاطع کشورهای عضو با ۱۴۳ رای مثبت، ۹ رای منفی و ۲۵ رای ممتنع به تصویب رسید.

پس از تصویب این قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل، نمایندگان فلسطین ممکن است برای عضویت در کمیته‌های مختلف سازمان ملل انتخاب شوند.

خبر مرتبط
بایدن به نتانیاهو نامه نوشت/ آمریکا به روابط پایدار خود با اسرائیل افتخار می‌کند

اقتصادنیوز: رئیس جمهور آمریکا در نامه ای به رئیس اسرائیل نوشت: آمریکا به روابط پایدار خود با اسرائیل افتخار می کند.

رژیم صهیونیستی تلاش می کند تا با به نتیجه رساندن پروژه عادی سازی روابط با کشورهای عربی و اسلامی و در عین حال افزایش وابستگی تشکیلات خودگردان فلسطین به این رژیم، مانع تشکیل کشور مستقل فلسطینی شود.

گروه های مقاومت فلسطین همواره تاکید کرده اند که تشکیل کشور مستقل فلسطینی از نهر تا بحر، تنها راه حل مساله فلسطین است و تنها سلاح و مقاومت ضامن تحقق این آرمان است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی