السیسی به سیم آخر زد/ اسرائیل در مذاکرات آتش‌بس کارشکنی می کند

کدخبر: ۶۴۷۲۲۱
اقتصادنیوز: رئیس جمهور مصر در اجلاس سران کشور‌های عربی از کارشکنی و بی‌مسئولیتی اسرائیل در مذاکرات آتش‌بس خبر داد.
السیسی به سیم آخر زد/ اسرائیل در مذاکرات آتش‌بس کارشکنی می کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر می‌گوید رژیم صهیونیستی همچنان از قبول مسئولیت و تلاش برای دستیابی به آتش‌بس با جنبش حماس برای برقراری آتش‌بس و آزاد کردن اسرای خود فرار می‌کند.

الجزیره گزارش داد، السیسی که کشورش یکی از میانجیگران آتش‌بس غزه است در نشست سران کشور‌های عربی در «منامه» گفت: «اسرائیل عملیات نظامی خود را در رفح دنبال می‌کند و از گذرگاه این شهر برای تشدید محاصره استفاده می‌کند».

او اضافه کرد: «کسانی که فکر می‌کنند راه‌حل‌های امنیتی و نظامی می‌تواند منافع یا امنیت‌شان را تامین کند، دچار توهم‌اند». 

هفته گذشته شبکه تلویزیونی القاهره نیوز، وابسته به دولت مصر گزارش داد که هیئت‌های حماس، قطر، آمریکا و رژیم صهیونیستی پس از به بن‌بست رسیدن مذاکرات آتش‌بس مصر را ترک کردند. این شبکه به نقل از یک مقام ناشناس اعلام کرد که هیئت‌های شرکت کننده برای رایزنی رفتند و در همین حال برخی از موارد که سبب اختلاف بود، حل نشده باقی ماند. از جمله اختلافات عمده بین طرف‌ها تعداد و فهرست اسرای صهیونیست و همچنین عقب‌نشینی نیرو‌های اشغالگر از نوار غزه است. حماس خواستار عقب نشینی کامل اشغالگران از نوار غزه شده است و می‌گوید افرادی که از خانه‌های خود در شمال غزه آواره شده‌اند، باید بتوانند به این مناطق بازگردند.

مذاکرات زمانی به هم خورد که ارتش رژیم صهیونیستی برخی نیروهای خود را در شهر رفح که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد مستقر کرد و کنترل گذرگاه حیاتی این شهر را به دست گرفت. شهر رفح از نظر جمعیت بسیار متراکم است و مقامات بین‌المللی بارها در خصوص بروز «فاجعه» در صورت حمله گسترده به  آن هشدار داده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی