پیام هشدارآمیز یک امام جمعه درباره پیری جمعیت

کدخبر: ۶۴۷۳۸۶
اقتصادنیوز: امام جمعه یاسوج گفت: پیری جمعیت تهدیدی امنیتی مدنظر دشمن است که منجر به تضعیف اقتدار، بحران هویت و نابودی نسل ایرانی می شود.
پیام هشدارآمیز یک امام جمعه درباره پیری جمعیت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ یاسوج افزود: کاهش جمعیت سخت‌تر از جنگ بوده و پیری جمعیت کشنده و هویت ملی، مذهب و اقتصاد ما را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به آثار زیان‌بار اجتماعی، اقتصادی و امنیتی کاهش جمعیت اظهارکرد: اثر سوء این معضل سخت تر از جنگ است.

امام جمعه یاسوج و نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: پیری جمعیت تهدیدی امنیتی مدنظر دشمن است که منجر به تضعیف اقتدار، بحران هویت و نابودی نسل ایرانی می شود.

خبر مرتبط
مخالفت امام جمعه سمنان با یک مصوبه جنجالی مجلس

امام‌جمعه سمنان با انتقاد از مصوبه جنجالی مجلس شورای اسلامی مبنی بر تعطیلی روز‌های شنبه از ایام هفته گفت: مشکلات اقتصادی کشور ارتباطی با تعطیل بودن روز شنبه ندارد.

حسینی کمبود نیروی کار و افزایش موج مهاجرت نیروی کار خارجی را نتیجه کاهش جمعیت خواند و تصریح کرد: متاسفانه نرخ رشد جمعیت در برخی مناطق کشور نسبت به مهاجران غیرایرانی منفی و نگران کننده است و این خود نوعی تهدید امنیتی است و هنوز جامعه متوجه تهدیدات وحشتناک کاهش جمعیت نشده است.

وی تغذیه نامناسب، سبک نادرست زندگی، ترویج فرهنگ غرب، مشکلات اقتصادی و افزایش سن ازدواج را از عوامل کاهش نرخ باروری و پیری جمعیت عنوان کرد.

امام جمعه شهر یاسوج اظهار کرد: برای مقابل با تهدیدات امنیتی پیری جمعیت باید غیرت ملی و دینی داشته باشیم.

حسینی، سقط جنین را جنایت انسانی دانست و تاکید کرد: سالانه بیش از ۳۰۰هزار انسان با سقط جنین قتل عام می‌شود و بانیان این عمل غیرانسانی قاتل و مجری دسیسه‌های دشمن هستند.

وی ضمن تبریک پیشاپیش میلاد امام هشتم با اشاره به نعمت وجود امام رضا(ع) در ایران، سیره و شخصیت این امام رئوف تصریح کرد: امام مهربانی‌ها از عظمت خاصی برخوردار بوده و در مواهب مختلف همراه زائران و شیعیانش هست.

به گزارش ایسنا، امام جمعه یاسوج با تبریک روز سوم خرداد بیان کرد: این روز اعجاز خداوند است و این فتح مقدمه‌ای برای پیروزی‌های دیگر در ۸ سال مقاومت شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی