مجارستان قطعنامه شورای اروپا را وتو کرد

کدخبر: ۶۴۷۳۹۰
اقتصادنیوز: مجارستان قطعنامه شورای اروپا در حمایت از طرح صلح پیشنهادی اوکراین را وتو کرد.
مجارستان قطعنامه شورای اروپا را وتو کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مجارستان قطعنامه شورای اروپا در حمایت از طرح صلح «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین را وتو کرد.

«پیتر سیارتو» وزیر خارجه مجارستان گفت: «امروز شورای اروپا قصد داشت با تصویب قطعنامه‌ای فرمول صلح زلنسکی را به عنوان تنها طرح صلح اوکراین به رسمیت شناخته و از آن حمایت کند. این برای ما قابل قبول نیست، زیرا دیگران هم طرح‌هایی برای صلح ارائه داده‌اند که از طرح زلنسکی چیزی کم ندارند.»

خبر مرتبط
برنامه پوتین برای تصرف خارکف

اقتصادنیوز: رئیس جمهور روسیه در بحبوحه نگرانی فزاینده مقامات اوکراینی در مورد تشدید اقدامات در این منطقه گفت که روسیه در حال حاضر برنامه‌ای برای تصرف خارکف ندارد.

این دیپلمات ارشد مجارستانی گفت، بوداپست خواستار آن است که دیگر طرح‌های صلح ارائه‌شده نیز در این قطعنامه گنجانده شود، اما اکثریت شورای اروپا با این پیشنهاد مخالف بوده است.

سیارتو در ادامه گفت: «به همین دلیل است که من این قطعنامه را وتو کردم.»

رئیس‌جمهور اوکراین در طرح پیشنهادی خود برای پایان این مناقشه که به فرمول صلح زلنسکی معروف شده، خواستار تبادل تمامی اسرای جنگی، ارائه تضمین‌های امنیتی به اوکراین و رعایت مرزهای قبل از ۲۰۱۴ است، یعنی زمانی که شبه‌جزیره کریمه و مناطقی از شرق اوکراین هنوز در کنترل روسیه قرار نگرفته بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی