فوری / چهره نزدیک به ابوبکر البغدادی دستگیر شد

کدخبر: ۶۴۷۴۲۱
اقتصادنیوز: یکی از نزدیکان ابوبکر البغدادی به نام «سقراط خلیل»، سرکرده پیشین گروه تروریستی داعش بازداشت شد.
فوری / چهره نزدیک به ابوبکر البغدادی دستگیر شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، اداره امنیت اقلیم کردستان عراق از دستگیری یکی از نزدیکان ابوبکر البغدادی، سرکرده پیشین گروه تروریستی داعش خبر داد.

المیادین گزارش داد، امنیت اقلیم کردستان عراق اعلام کرده است که فردی بنام «سقراط خلیل»، از نزدیکان ابوبکر البغدادی، سرکرده پیشین داعش را دستگیر کرده است.

عراق در تلاش برای پاکسازی این کشور از عناصر وابسته به گروه تروریستی داعش و سایر گروه‌های تروریستی است. هفته گذشته نیز عبدالامیر الشمری، وزیر کشور عراق از امضای یادداشت همکاری امنیتی مشترک با سوریه شامل ۵ محور خبر داد. وی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای سوری خود محورهای این یادداشت همکاری امنیتی را شامل؛ همکاری در حوزه مبارزه با مواد مخدر، کنترل مرزهای بین المللی، تحویل افراد تحت تعقیب و مبارزه با جرایم سازمان‌یافته و پولشویی دانست.

وزیر کشور عراق تاکید کرد: همکاری اطلاعاتی خوبی بین عراق و سوریه وجود دارد و دو کشور در زمینه تبادل اطلاعات همکاری می‌کنند.

از طرفی دیگر محمد خالد الرحمون وزیر کشور سوریه گفت که با همتای عراقی خود درباره همکاری در همه زمینه‌ها به ویژه امنیتی رایزنی کرده است و در همین راستا، یادداشت همکاری امنیتی مشترک امضا شده است.

وی از برگزاری نشستی در بغداد برای همکاری گسترده‌ای منطقه‌ای در ۲۲ ژوئیه سال جاری خبر داد.

وزیر کشور سوریه با اشاره به اینکه عراق دستاوردهای بزرگی در زمینه از بین بردن گروه‌های تروریستی داعش کسب کرده، بیان کرد: هنوز کانون‌های داعش در سوریه وجود دارد که هرازگاهی دست به حملاتی می‌زنند. ما مصمم به غلبه کامل بر تروریسم هستیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی