سازمان ملل پشت چین درآمد/ درخواست مهم درباره پکن

کدخبر: ۶۴۷۴۷۹
اقتصادنیوز: گزارشگر ویژه سازمان ملل خواستار پایان تحریم‌ها علیه چین شد و به تاثیر منفی «چند وجهی» این محدودیت‌ها از جمله بر مشاغل و دانشجویان چینی و همچنین همکاری آموزشی و دانشگاهی با موسسات آمریکایی و اروپایی اشاره کرد.
سازمان ملل پشت چین درآمد/ درخواست مهم درباره پکن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «آلنا دوهان» گزارشگر ویژه سازمان ملل گفت: « چین با توجه به اقتصاد قوی و متنوع و گسترش روزافزونش در حوزه اقتصاد جهانی و همینطور با توجه به تاثیر تحریم‌های یکجانبه و ابزارهای اجرای آنها یک مورد ویژه محسوب می‌شود.»

به نقل از خبرگزاری آناتولی، «دوهان» گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه اقدامات قهری یکجانبه و حقوق بشر است و سفر رسمی 12 روزه خود به چین را روز جمعه به پایان رساند. او گزارش چین را در ماه سپتامبر به شورای حقوق بشر ارائه خواهد کرد.

وی ادامه داد: «تحریم‌ها به خودی خود یا به دلیل رعایت بیش از حد چنین اقداماتی توسط شرکت‌ها و نهادهای خارجی منجر به از دست دادن مشاغل و در نتیجه اختلال در طرح‌های حمایت اجتماعی شده که به طور نامتناسبی بر آسیب پذیرترین بخش‌ها به ویژه کارگران، زنان و افراد مسن تاثیر می‌گذارد. همچنین این تحریم‌ها بر همه کسانی که در مشاغل غیررسمی، مشغول به کار هستند نیز تاثیر خود را خواهد داشت.»

خبر مرتبط
جرقه جنگ میان چین و آمریکا/ پاشنه آشیل پکن رو شد

اقتصادنیوز: گروهی از ناظران با اشاره به این مقوله که تایوان خط قرمز چین است، می گویند تا زمانی که ایالات متحده از این خط قرمز ترسیمی عبور نکند، رویارویی میان دو بازیگر دور از ذهن است و دو قدرت می توانند به جای تنش، همکاری در حوزه های چون هوش مصنوعی را تجربه کنند.

در بیانیه حقوق بشر سازمان ملل آمده است که دوهان در طول سفر خود به چین با نمایندگانی از نهادهای دولتی ملی و محلی، سازمان‌های غیر دولتی، انجمن‌ها، عوامل بشردوستانه، نهادهای سازمان ملل و دانشگاه‌ها بازدید کرده و همچنین با اعضای جامعه دیپلماتیک دیدار داشته است.

وی علاوه بر پکن به اورومچی، «شیهزی»، «سانجی»، «هوتان» و «شنژن» رفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی