درخواست جنجالی زلنسکی از آمریکا درباره روسیه/ اوکراین کاری که نباید را کرد

کدخبر: ۶۴۷۷۴۸
اقتصادنیوز: روزنامه نیویورک‌تایمز به نقل از مقامات آمریکایی و اوکراینی گزارش داد که کی‌یف در بحبوحه ادامه مشکلاتش در میدان نبرد، به طور فزاینده‌ای از کاخ سفید درخواست داده‌های اطلاعاتی بیشتر درباره محل استقرار نیروهای روسی و مهم‌ترین تأسیسات نظامی آنها کرده است.
درخواست جنجالی زلنسکی از آمریکا درباره روسیه/ اوکراین کاری که نباید را کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در شرایطی که تحولات میدان جنگ به نفع اوکراینی‌ها پیش نمی‌رود، این روزنامه آمریکایی گزارش داد که مقامات اوکراینی تماس‌های خود را تشدید کرده‌اند و این در حالیست که نیروهای نظامی اوکراینی در تلاش برای حفظ مواضع زمینی در میان پیشرفت روسیه در جهت خارکیف هستند.

گرچه دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، برخی از داده‌های اطلاعاتی را به کی‌یف ارائه می‌کرد، اما مدت‌هاست که این درخواست‌ها را رد کرده، زیرا کاخ سفید می‌خواست هیچکدام از گزارش‌های اطلاعاتی آمریکا برای حملات به عمق خاک روسیه استفاده نشود.

در این گزارش آمده است، با این حال، جدیدترین درخواست کی‌یف توسط کاخ سفید برای بررسی پذیرفته شده است.

خبر مرتبط
درخواست مهم «زلنسکی» از سران کشور چین

اقتصادنیوز: ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جهور اوکراین از چین و کشورهای جنوب جهان خواست تا در کنفرانس صلح اوکراین در سوئیس شرکت کنند.

نیویورک تایمز گزارش داد، مقامات اوکراینی بر این باورند که داده‌های اطلاعاتی بیشتر در زمان واقعی و داده‌های بیشتر در مورد مهمترین اهداف، کارایی حملات فرا مرزی کی‌یف را بهبود می‌بخشد.

کشورهای غربی از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، کمک‌های نظامی و مالی گسترده‌ای را به کی‌یف ارائه کرده‌اند. کرملین به طور مداوم نسبت به ادامه تحویل تسلیحات به کی‌یف هشدار داده و گفته است که این امر منجر به تشدید بیشتر درگیری‌ها خواهد شد.

خبر مرتبط
نگرانی زلنسکی از پایان جنگ/ قرار نیست کسی تسلیم شود!

اقتصادنیوز: رئیس جمهور اوکراین با هشدار درباره تشدید حملات روسیه، گفت که درخواست غرب برای حل و فصل فوری جنگ قابل قبول نیست.

در آوریل ۲۰۲۲، روسیه یک یادداشت دیپلماتیک به همه کشورهای ناتو درباره موضوع ارسال تسلیحات به اوکراین ارسال کرد. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد که هرگونه محموله حاوی تسلیحات برای اوکراین به یک هدف قانونی و مشروع برای روسیه تبدیل خواهد شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی