وزارت امور خارجه بیانیه داد/ خللی در تامین منافع ملی ایجاد نخواهد شد

کدخبر: ۶۴۸۰۵۳
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه ایران در بیانیه‌ای ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور و همراهان ایشان نوشت: بی شک شهادت این خدمتگزاران برجسته کشور، خللی در عزم دستگاه دیپلماسی در تامین منافع ملی ایجاد نخواهد کرد.
وزارت امور خارجه بیانیه داد/  خللی در تامین منافع ملی ایجاد نخواهد شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  در پی شهادت حضرت آیت الله رئیسی رئیس‌ محترم جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه ایشان بیانیه‌ای را صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مِّنَ ٱلمُؤۡمِنِینَ رِجَالٞ صَدَقُواْ مَا عَٰهَدُواْ ٱللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَّن قَضَىٰ نَحبهُۥ وَمِنهم مَّن یَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُواْ تَبدِیلٗا 

خبر مرتبط
رئیس کل دیوان محاسبات کشور پیام تسلیت صادر کرد

اقتصادنیوز: رئیس کل دیوان محاسبات کشور طی پیامی شهادت حضرت آیت الله رئیسی و هیئت همراه را تسلیت گفت.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شهادت رئیس جمهور محبوب، مردمی و خدوم‌ ملت ایران، دکتر سیدابراهیم رییسی، دکتر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه و همراهان گرانقدر آنان را به ملت بزرگ و شریف ایران تبریک و تسلیت می‌گوید.

شهادت هنر مردان خدا و فخر اولیای الهی است و پاداشی شایسته از سوی خداوند به بندگان برگزیده خویش است.

خبر مرتبط
علی‌اف شهادت ابراهیم رئیسی را به رهبری تسلیت گفت

اقتصادنیوز :الهام علی اف رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان شهادت رئیس جمهور کشورمان و همراهان وی را به مقام معظم رهبری تسلیت گفت.

شهدای بزرگوار این حادثه تلخ و ناگوار، عمر با برکت خود را در خدمت به اسلام و ایران عزیز، در طبق اخلاص نهادند و در مسیر خدمت صادقانه و خالصانه به ملت شریف ایران، به فیض عظمای شهادت نائل آمده‌اند.

بی تردید ملت بزرگ ایران، قدردان خدمات خالصانه و صادقانه خدمتگزاران خویش است و نام این شهدای گرانقدر و والامقام، در صحیفه تاریخ پرشکوه انقلاب اسلامی و ایران عزیز با افتخار ثبت خواهد شد.

دکتر رئیسی و دکتر امیرعبداللهیان در سه سال اخیر در کسوت رئیس جمهور و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نقشی تاریخی، اثرگذار و ماندگار در تاریخ سیاست و روابط خارجی کشورمان داشته‌اند.

اعتلای بیش از پیش جایگاه ایران در نظام بین‌الملل، تقویت همگرایی و تحکیم پیوندهای دوستی و مودت میان کشورها و ملتهای منطقه و نیز شکل گیری مناسباتی سازنده در نظام بین‌المللی و حمایت از استقرار عدالت در سطح منطقه و جهان، بخشی از تلاش‌های خستگی ناپذیر این دو شهید گرانقدر است.

بی شک شهادت این خدمتگزاران برجسته کشور، خللی در عزم دستگاه دیپلماسی در تامین منافع ملی و نقش آفرینی مؤثر و سازنده جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی ایجاد نخواهد کرد.

یک بار دیگر از ابراز احساسات و عواطف انسانی و همبستگی سران دولت‌ها، ملتها، شخصیت‌های برجسته سیاسی و دینی و سازمان‌های بین‌المللی با دولت و مردم ایران صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای ارواح بلند رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و همراهان شهید آنان علو درجات نزد خدای سبحان و برای خانواده‌های محترم آنان صبر و شکیبائی مسئلت می‌نماید.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی