پیام تسلیت رهبر کره شمالی / رئیس جمهور ایران دولتمردی برجسته بود

کدخبر: ۶۴۸۲۴۰
اقتصادنیوز: رهبر کره شمالی در پیامی، شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان وی را به دولت و مردم ایران تسلیت گفت.
پیام تسلیت رهبر کره شمالی / رئیس جمهور ایران دولتمردی برجسته بود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری مرکزی کره (KCNA) بامداد سه‌شنبه نوشت که کیم در پیامی تسلیت عمیق دولت جمهوری دموکراتیک خلق کره، مردم این کشور و خودش را به «محمد مخبر» معاون رئیس جمهوری، دولت و مردم ایران و خانواده‌های داغدیده سانحه هوایی روز یکشنبه اعلام کرد.

در این پیام آمده است که درگذشت رئیس جمهوری ایران خسرانی بزرگ برای مردمِ کشورِ دوست ایران و مردمانی در دنیاست که آرزوی استقلال و عدالت دارند.

خبر مرتبط
تسلیت‌گویی رییس‌جمهور ایرلند به مناسبت شهادت ابراهیم رئیسی

اقتصادنیوز: رییس جمهور ایرلند درگذشت رییس جمعور و وزیر امور خارجه کشورمان را تسلیت گفت.

این پیام ضمن دعا برای خانواده‌های داغدیده افزود، رئیس جمهوری ایران دولتمردی برجسته و دوست نزدیک مردم جمهوری دموکراتیک خلق کره بود و به آرمان مردم ایران برای حفاظت از حاکمیت، توسعه و منافع کشورشان و دستاوردهای انقلاب اسلامی کمک بزرگی کرد.

کیم در پیام خود تاکید کرد که یقین دارد دولت و مردم ایران بر اندوه این ضایعه بزرگ فایق خواهند آمد و بدون هراس و واهمه و با شوق و اشتیاق به سمت ساختن ایرانی قوی و شکوفا حرکت می‌کنند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌ الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی