نتانیاهو خواستار ایجاد دولت غیر نظامی غزه شد

کدخبر: ۶۴۸۵۵۱
اقتصادنیوز: نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار ایجاد «دولت غیرنظامی توسط اهالی غزه‌ که نه حماس هستند و نه متعهد به نابودی اسرائیل» شد.
نتانیاهو خواستار ایجاد دولت غیر نظامی غزه شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نتانیاهو مخالفت خود را با ایجاد مجدد شهرک‌ها که بر اساس قوانین بین‌المللی غیرقانونی است در غزه اعلام کرده و گفته است که «این هرگز در کار نبود».

او به CNN گفت: «برخی از رای دهندگان من از این موضوع خوشحال نیستند، اما این موضع من است.

در این مصاحبه، نتانیاهو همچنین خواستار «عدم‌نظامی‌سازی پایدار غزه» و «دولت غیرنظامی که توسط اهالی غزه‌ که نه حماس هستند و نه متعهد به نابودی اسرائیل» اداره می‌شود، شد.

خبر مرتبط
پرده‌برداری از بسته پیشنهادی سالیوان به نتانیاهو

اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای از وجود بسته پیشنهادی مشاور امنیت ملی بایدن به نخست‌وزیر اسرائیل پرده برداشتند.

وی همچنین خواستار "بازسازی غزه" توسط "کشور‌های عربی میانه رو و جامعه بین المللی" شد.

کشور‌های عربی تاکید کرده اند که تنها در صورتی در بازسازی غزه مشارکت خواهند داشت که اسرائیل راهی برای تشکیل کشور فلسطین فراهم کند.

خبر مرتبط
واکنش نروژ به درخواست دادستان دادگاه لاهه/ نتانیاهو دستگیر می‌شود؟

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه نروژ اعلام کرد که اگر حکم بازداشت نخست وزیر اسرائیل وجود داشته باشد در صورت سفر به نروژ بازداشت خواهد شد.

پیشتر، بنی گانتس، عضو کابینه جنگ اسرائیل، مخالفت خود را با کنترل ارتش اسرائیل بر نوار غزه ابراز کرده بود. موسسه مطالعات جنگ (ISW) و پروژه تهدیدات بحرانی (CTP) مستقر در واشنگتن دی سی در آخرین ارزیابی خود از غزه اعلام کرد که اظهارات گانتس به دنبال اولتیماتوم اخیر وی به نخست وزیر بنیامین نتانیاهو برای تعیین استراتژی جدید برای جنگ اسرائیل در خاک فلسطین است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی