اذعان خبرگزاری فرانسه به خشم اسرائیل از همراهی مردم ایران با شهید رئیسی

کدخبر: ۶۴۸۵۶۲
اقتصادنیوز :خبرگزاری فرانسه در گزارشی با اشاره به حضور گسترده مردم ایران در مراسم‌های وداع با رئیس‌جمهور شهید ایران و همراهانش که در سانحه سقوط بالگرد جان خود را حین خدمت از دست دادند، همچنین پیام‌ها و اقدامات بین‌المللی برای تسلیت و ادای احترام، نوشت که رژیم صهیونیستی از این واکنش‌ها به خشم آمده است.
اذعان خبرگزاری فرانسه به خشم اسرائیل از همراهی مردم ایران با شهید رئیسی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری فرانسه به حضور گسترده مردم تهران در مراسم تشییع و نماز شهید آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور ایران و همراهان او پرداخت که در سانحه سقوط بالگرد در شمال غرب ایران جان خود را از دست دادند.

در این گزارش آمده است: ده‌ها هزار ایرانی، امروز(چهارشنبه) به خیابان‌ها آمدند تا در مراسم تشییع و نماز رئیس‌جمهور ابراهیم رئیسی و همراهان او شرکت کنند که روز یکشنبه، جان خود را در یک سانحه سقوط بالگرد از دست دادند.

در مرکز شهر تهران، مردم با در دست داشتن عکس‌های رئیسی اطراف دانشگاه تهران گرد هم آمدند که آیت‌الله «سیدعلی خامنه‌ای» مقام معظم رهبری ایران قرار است بر پیکر رئیسی و همراهان او، از جمله «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران نماز اقامه کند.

خبر مرتبط
بغض علم‌الهدی در مراسم شهید سید ابراهیم رئیسی+فیلم

اقتصادنیوز: تصاویری از بغض علم‌الهدی هنگام سخن گفتن از شهید سید ابراهیم رئیسی را مشاهده کنید.

خبرگزاری فرانسه در ادامه نوشت در پایتخت، بنرهای بزرگی برافراشته شده است که روی برخی به رئیس‌جمهور ایران به عنوان «شهید خدمت» ادای احترام شده است و در برخی دیگر نیز جمله «بدرود خادم محرومان» به چشم‌ می‌خورد.

مراسم وداع و تشییع امروز که با حضور مقام‌های عالی‌رتبه خارجی همراه خواهد بود، از دانشگاه تهران آغاز می‌شود و تا میدان انقلاب ادامه می‌یابد.

آیین تشییع رئیس‌جمهور شهید ایران و همراهان او از روز سه‌شنبه با حضور ده‌ها هزار عزادار سیاه‌پوش از شهر تبریز، نزدیک‌ترین شهر بزرگ به محل سانحه و شهر مقدس قم آغاز شد.

خبر مرتبط
وصیت شهید سیدابراهیم رئیسی به روایت منصور ارضی+ فیلم

اقتصادنیوز: مداح سرشناس تهرانی از وصیت شهید سیدابراهیم رئیسی به خود پرده برداشته است.

پیکرها از تهران به خراسان جنوبی منتقل می‌شوند و قرار است، فردا (پنج‌شنبه) رئیسی در بارگاه امام رضا (ع) در مشهد، شهر زادگاه او در این استان به خاک سپرده شود.

آیت‌الله خامنه‌ای پنج روز عزای عمومی در سراسر ایران اعلام کرده‌اند.

پس از به شهادت رسیدن رئیسی و همراهان او در این سانحه، متحدان جهانی ایران، از جمله چین و روسیه و دیگر قدرت‌های منطقه‌ای، از جمله ناتو پیام تسلیت فرستادند و جلسه شورای امنیت نیز برای ادای احترام یک دقیقه را به سکوت کرد.

این روزنامه در پایان اشاره کرد که «اسراییل از بیان این پیام‌ها به خشم آمد».

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی